25 X: Leonardo Patrignani w Krakowie!

«poprzedni     następny»
2014-10-16 15:11:07
news - 25 X: Leonardo Patrignani w Krakowie!

Zapraszamy na spotkanie z włoskim pisarzem Leonardem Patrignani, autorem sagi Multiversum, Multiversum - Memoria, Multiversum – Utopia (w wydaniu polskim: Wszechświaty, Wszechświaty – Pamięć). Prawa do niej zakupiły wydawnictwa z 18 krajów m.in. Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Hiszpania.

 

25. października (sobota), godz. 12:00

18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe

Kraków, ul. Galicyjska 9

Sala Seminaryjna WIEDEŃ 1

 

Wizyta autora będzie związana z promocją jego utworów oraz zaznajomieniem polskich czytelników ze współczesną literaturą włoską, szczególnie tą skierowaną do pasjonatów prozy fantastycznej.

       

Leonardo Patrignani urodził się w Moncalieri (Torino) w roku 1980.  Był wokalistą i tekściarzem heavymetalowej grupy Beholder (używał pseudonimu Patrick Wire). W 2000 roku zespół podpisał umowę z wytwórnią Dragonheart i w ciągu czterech lat wypuścił trzy płyty (The Legend Begins, Wish For Destruction, Lethal Injection). Zespół Beholder znalazł się w encyklopedii  A-Z of Power Metal (Cherry Red Books, 2013). W 2005 roku zaczął uczyć się aktorstwa i dubbingu, a teraz jest zawodowym aktorem głosowym (występuje np. w słynnych grach wideo Call of Duty i Assassin's Creed 2). Od roku 2009 Patrignani jest również oficjalnym włoskim komentatorem występującym na żywo w EA Sports offline (najbardziej znana symulacja piłki nożnej). W 2011 roku Leonardo podpisał umowę z Mondadori, najważniejszym włoskim wydawcą, któremu zaproponował sagę Wszechświaty. Autora reprezentuje Piergiorgio Nicolazzini Literary Agency.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

MULTIVERSUM jest wspaniałą książką, i to na wielu poziomach. Zasługuje na sukces równy sukcesowi IGRZYSK OGNIA czy NIEZGODNEJ. Rewelacyjna rozrywka. Wciągająca powieść, z filmową akcją oraz inspirującym przesłaniem: że ludzki duch jest w stanie dokonać skoku w czasie i przestrzeni. Leonardo Patrignani to ważny nowy autor na scenie powieści dla starszych nastolatków.

– Glenn Cooper

 

Alex, Jenny i Marco na własnej skórze doświadczyli, co oznacza zatracenie się w nieskończonych drogach Wszechświatów. Jednak teraz nie wiedzą, jak wyjść z Pamięci – zamkniętego jak klatka wymiaru mentalnego, w którym znajduje się tylko to, o czym pamiętają. Od czasu końca ich cywilizacji minęły już wieki, a na Ziemi zaczęła się nowa Era. Jak mogą wykorzystać wspomnienia, aby uciec z Pamięci i siebie ocalić? Dotarcie do jakich tajemnic  z przeszłości zagwarantuje im przebudzenie w przyszłości?    

Opinia
Treści
czarniutka21 Linia koment szkoda, że mam tak daleko ;)
2014-10-16 15:17:39
szpachela Linia koment Ja się chyba do Krakowa przeprowadzam, tam wiecznie się coś fajnego dzieje, jeśli chodzi o literaturę i wszystko co z nią związane :)
2014-10-16 15:14:12
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów