7 marca: Metalmania Fest w warszawskiej Stodole

«poprzedni     następny»
2009-03-06 22:39:39

Metal Mind Productions informuje, że XXIII edycja  festiwalu Metalmania, który miał odbyć się 7 marca w katowickim Spodku,  w wyniku planowanego remontu hali Spodka, nie dojdzie do skutku. Natomiast aby podtrzymać tradycję festiwalu, 7 marca w warszawskiej Stodole odbędzie się METALMANIA FEST 2009, na którym wystąpią tak znakomite formacje jak SOULFLY, EXODUS, OVERKILL oraz HEAVEN SHALL BURN. Pojawi się także dwójka gości specjalnych. A w naszym dziale telewizyjnym obejrzycie teledysk do piosenki "Unleash" grupy Soulfly !

METALMANIA FEST 2009

SOULFLY

EXODUS

OVERKILL

HEAVEN SHALL BURN

+ special guests


07. 03. 09 – Warszawa, Stodoła, godz. 14.00

Ceny biletów:
W przedsprzedaży: 135 zł

W dniu koncertu: 150 zł

Formacja, której od 1997 roku przewodzi charyzmatyczny Max Cavalera, bardzo dobrze znana już jest polskiej publiczności, a sam Max wielokrotnie podkreślał, że polska publiczność należy do najlepszych na świecie. Tym razem Soulfly odwiedzi Polskę z swoim  nowym materiałem, album „Conquer” ukazał się w lipcu tego roku i uznany został nie tylko za jeden z najlepszych krążków w dyskografii zespołu, ale także i najlepszy, najbardziej energetyczny i miażdżący  materiał w całym dorobku Maxa Cavalery! Przypomnijmy, że Soulfly to jeden z tych metalowych zespołów, który dzięki połączeniu muzyki metalowej, world music oraz kultury brazylijskiej, przyczynił się do odrodzenia tego gatunku  pod koniec lat 90tych, a "Conquer" to juz szósta płyta w dorobku formacji. W sierpniu odbyła się pierwsza część europejskiej trasy promującej ten album, natomiast 28 stycznia, występem w Stuttgarcie, Soulfly rozpocznie drugą część europejskiego tournee, które zakończy się koncertem na Metalmania Fest.

Kolejną gwiazdą festiwalu będzie zespół, który na pewno zadowoli wszystkich fanów thrash metalowych brzmień – amerykańska formacja Exodus. Zespół ten powstał w 1980 r., w San Francisco,  a założyli go: gitarzysta Gary Holt, wokalista i perkusista Tom Hunting oraz obecny gitarzysta Metalliki – Kirk Hammett. Grupa debiutuje w 1985 roku za sprawą albumu „Bonded By Blood”, który to uznany został za absolutną klasykę thrash metalu. Zespół ten ma obecnie na swoim koncie 8 studyjnych płyt, z czego ostatnia, „The Atrocity Exhibition... Exhibit A” ukazała się w październiku 2007 roku i stanowiła pierwszą część dwupłytowego projektu. Na 2009 roku zespół zapowiada premierę swojego najnowszego albumu -  „The Atrocity Exhibition... Exhibit B”. Obecnie grupa występuje w składzie: Rob Dukes (voc), Lee Altus (g), Gary Holt (g), Jack Gibson (b) oraz Tom Hunting (dr). W Warszawie formacja pojawi się w ramach wspólnej trasy koncertowej z kolejną legendą thrash metalu – grupą Overkill.

Zespół ten od ponad 20 lat w niezmiennie doskonałej formie koncertuje i nagrywa nowe albumy. Formacja ta ma już na swoim koncie 15 długogrających płyt, które zaliczane są w poczet thrash metalowej klasyki. W 1991 roku ukazuje się krążek „Horrorscope”, jedna z najlepszych płyt Overkill i thrash metalowy majstersztyk, który do dziś pozostaje niedościgłym wzorem dla wielu zespołów z tego gatunku muzycznego. Grupa ta cieszy się od lat zasłużonym szacunkiem na metalowej scenie, w 2006 roku Dave Mustaine z Megadeth zaprosił Overkill na swoją coroczną trasę – Gigantour, gdzie zespół zagrał jako headliner drugiej sceny i spotkał się z niesamowitym przyjęciem ze strony fanów.

Na Metalmania Fest pojawi się także niemiecka grupa Heaven Shall Burn, która należy obecnie do ścisłej czołówki metal/ deathcore’owej sceny muzycznej. Grupa powstała w 1996 roku i początkowo działała pod nazwą Consense, ale wkrótce zaczęłą używać nazwy zaczerpniętej z tytułu albumu Marduk – „Heaven Shall Burn…When We Are Gathered”. Zespół debiutuje w 1998 roku, za sprawą Epki „In Battle There Is No Law”, a już 2 lata później ukazuje się pełnowymiarowy debiutancki album, „Asunder”. Dyskografię grupy zamyka wydany w tym roku krążek „Iconoclast (Part 1: The Final Resistance)”, który stanowi piąty studyjny album w dorobku tego zespołu.

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl
Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów