Książkowe premiery tygodnia

«poprzedni     następny»
2014-07-11 14:35:18
news - Książkowe premiery tygodnia

Po bardzo mocnym i różnorodnym zestawieniu nowości pierwszego tygodnia lipca, tym razem lekkie uspokojenie i wyraźna dominacja powieści dla kobiet i o kobietach. Prezentujemy drugą odsłonę subiektywnego przeglądu najciekawszych nowości minionego tygodnia: 

 

mostMost przeznaczenia

Francine Rivers, Wydawnictwo Szaron

 

Nie da się ukryć - Francine Rivers to gwiazda. Gwiazda literatury chrześcijańskiej, ale i gwiazda literatury kobiecej w ogóle. Wielokrotnie nagradzana, mająca na koncie bestsellery New York Timesa, powieści swe tka z emocji, kierując zawsze do czytelniczek ważkie przesłanie. Tym razem Rivers serwuje czytelniczkom opowieść o Lenie Scott - najbardziej obiecującej gwieździe kina lat pięćdziesiątych od czasu Marilyn Monroe. Ale jaką cenę trzeba zapłacić za sławę? I czy można, będąc obiektem pożądania tysięcy mężczyzn na całym świecie, ocalić własną duszę?

 

 

kobietaKobieta z impetem

Mariola Zaczyńska, Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

Tytuł nowej powieści Marioli Zaczyńskiej doskonale oddaje przede wszystkim charakter samej autorki. Niepokorna, przebojowa, twórczyli i siła napędowa Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach słynie przede wszystkim z niesamowitego poczucia humoru, które przelewa na karty swych książek. Tym razem jest również obyczajowo-kryminalnie, w dodatku z restauratorem walczącym o gwiazdce w prestiżowym przewodniku kulinarnym w jednej z ważniejszych ról. 

 

 

niewinnyNiewinny

David Baldacci, Fabryka Sensacji

 

Powieść otwiera nowy cykl sensacyjny etatowego twórcy bestsellerów. To chyba jedyna naprawdę "męska" książka w dzisiejszym zestawieniu. Zdrada w amerykańskich tajnych służbach i perfekcyjny zabójca na tropie spisku... Kiedy ani FBI, ani wojsko nie potrafią powstrzymać zagrożenia, rząd USA angażuje Willa Robiego, płatnego mordercę, który nie zadaje pytań i nigdy nie zawodzi. Niestety, okazuje się, że Will popełnił pierwszy - i być może ostatni - błąd w swojej karierze... 

 

 

magnoliaPod drzewem magnolii

Frances Mayes, Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

Czy jest ktoś, kto nie kojarzy "toskańskich" bestsellerów Frances Mayes, która zasłynęła z opisywania swych podróży i życia we Włoszech? Tym razem nieco więcej dowiemy się o dzieciństwie i dostaraniu autorki na południu Stanów Zjednoczonych. Emocje, emocje, emocje - to siła książek Frances Mayes. Książek, które kierowane są przede wszystkim do kobiet. Chociaż - czy aby na pewno? 

 

 

Opinia
Treści
nureczka Linia koment Jest z czego wybierać!
2014-07-11 14:51:56
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów