Książkowe premiery tygodnia

«poprzedni     następny»
2014-08-14 14:37:25
news - Książkowe premiery tygodnia

Po przerwie urlopowej wracamy do prezentowania Wam subiektywnych przeglądów premier tygodnia. Ten tydzień jest wyjątkowo krótki, więc przy okazji nadrabiamy zaległości i prezentujemy kilka najciekawszych tytułów spośród premier końcówki lipca i początku sierpnia. 

 

 

Aautorkautorka

Maria Ulatowska, Jacek Skowroński, Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

Niewielu chyba czytelników nie kojarzy autorki bestsellerów obyczajowych, Marii Ulatowskiej, i Jacka Skowrońskiego - autora całkiem udanych kryminałów. Tu oboje postanowili połączyć siły i ulubione gatunki. 

Nagle ludzie z otoczenia autorki poczytnych powieści zaczynają ginąć w dziwnych okolicznościach - czytamy w nocie wydawcy. Jej mozolna, chwilami monotonna praca pisarki zostaje zaburzona informacjami o następnych tragicznych wydarzeniach, a ona sama staje się celem wyrachowanego prześladowcy. Policyjna profilerka i prowadzący niekonwencjonalne śledztwo nadkomisarz usiłują przerwać łańcuch niewytłumaczalnych na pozór zbrodni. Tymczasem giną kolejne osoby.

Pierwsze recenzje wypadają całkiem obiecująco!

 

 

Mfuzjaałżeńska fuzja

Jennifer Probst, Wydawnictwo Akapit Press

 

Idealna kobieca lektura na wakacje. Julietta Conte, piękna i chłodna kobieta sukcesu, prezes doskonale prosperującej firmy La Dolce Famiglia, żyje pracą. Upojne randki uznaje za mocno przereklamowane. Sawyer Wells to bogaty, przedsiębiorczy mężczyzna po przejściach, lubi kobiety i chętnie wdaje się w romanse, lecz nie wierzy w miłość. Korzystną fuzję ich przedsiębiorstw dopełnia wymuszone małżeństwo z rozsądku. Przyjaciele i rodzina komplikują im życie. Czy w takim związku jest miejsce na miłość? Bo seks to za mało! Akcja i finał jak z filmu. Gorąca komedia romantyczna z urokliwą Italią w tle.

Cięte riposty, komizm sytuacyjny, w żadnym przypadku nie przekraczający granic dobrego smaku, a na dodatek więcej niż szczypta pikanterii - doceniła nasza recenzentka, Justyna Gul, w Układzie doskonałym Jennifer Probst. Oby nowa jej powieść była równie udana!

 

 

bigstoneKsięgarenka w Big Stone Gap

Wendy Welch, Black Publishing

 

Lektura obowiązkowa dla wszystkich "moli książkowych". - W końcu w każdym małym mieście przydałoby się takie miejsce, jak księgarenka z Big Stone Gap - twierdzi w swojej recenzji Katarzyna Krzan. - Autorka daje gotowy przepis, jak tego dokonać - krok po kroku, bez pieniędzy, bez reklamy, mając tylko siebie i odkrywając zalety marketingu szeptanego. Prowadząc lokalną księgarnię, trzeba nie tylko kochać książki. Trzeba przede wszystkim lubić ludzi, poświęcać im swój czas i energię. Powieść pełna jest pięknych zdań o książkach, które spokojnie mogą stać się cytatami umieszczanymi w ramkach w bibliotekach i księgarniach. Nie podam ich, bo nie sięgnięcie wówczas po książkę, traktując recenzję jako bryk i tracąc przy tym wiele. Nie ma tu fikcji - są prawdziwi ludzie i ich przygody z książkami. Wierzcie mi, najbardziej przerażające, najtrudniejsze, najsmutniejsze i najważniejsze historie, jakie można znaleźć w księgarni, nie kryją się w książkach, ale w klientach.

 

 

thurstoDom Thurstonów

Danielle Steel, Wydawnictwo Między Słowami

 

W wakacje nie można zapomnieć o mistrzyni romansu. Danielle Steel opowiada o uczuciach w iście mistrzowskim stylu - twierdzi nasza recenzentka. - Wplatając w historię domu Thurstonów wielu bohaterów, wiarygodnie kreśląc tło historyczne, autorka składa na nasze ręce powieść, w której akcji uczestniczymy całym sobą. I choć nie jest to najlepsza z książek autorki, to jednak jest powieścią zasługującą na poświecenie jej kilkunastu godzin. Opowieść o tym, jak „Bóg daje i zabiera, daje i znów zabiera, jakby nie kierował się rozsądkiem” jest bowiem pełna życia i prawdy o nim, pełna cieni i blasków, pełna nadziei i zawodów. Ale przede wszystkim pełna miłości…

 

 

turkusoweTurkusowe szale

Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Bellona

 

Polskie lotnictwo na Zachodzie to nie tylko Dywizjon 303 - przypomina Remigiusz Mróz. A znając warsztatową sprawność autora Parabellum, raczej nie mamy wątpliwości co do tego, że będzie emocjonująco. Fabuła opiera się na rzeczywistych wspomnieniach, dokumentach, oraz wydarzeniach związanych z 307 Dywizjonem Nocnym Myśliwskim „Lwowskich Puchaczy”, co jeszcze dodaje powieści smaku. 

 

 

Ktoskaniaocham Toskanię

Giulia Scarpaleggia, Wydawnictwo Jedność

 

Za sprawą tej książki krok po kroku poznajemy Toskanię od strony kulinarnej - podkreśla w swojej recenzji Katarzyna Krzan. Ale nie jest to zwyczajny przewodnik, zabierający nas do kurortów i kolejnych wykwintnych restauracji. To raczej opowieść o toskańskiej wsi. Można tu zjeść prawdziwy toskański chleb ze smalcem, zachwycić się różnymi sposobami przygotowania bobu i zjeść najzwyklejszy omlet z aromatycznymi przyprawami i składnikami wprost z ogródka. Co w tym niezwykłego? Ano to, że potrawy wykonała i sfotografowała osobiście autorka, a są tak proste do wykonania, że to aż zadziwiające. Co więcej: wykonane są z produktów prostych: pomidorów, suchego chleba, oliwy czy jaj.

 

 

pamanoGłosy Pamano

Jaume Cabre, Wydawnictwo Marginesy

 

Tina, zafascynowana fotografią spokojna nauczycielka, która pracuje w Sort, robi zdjęcie starej szkoły w Torenie tuż przed jej wyburzeniem. Jedno proste kliknięcie i gotowe. Strona po stronie czytelnik odkrywa konsekwencje tego pozornie trywialnego gestu, a przed jego wzrokiem rozciąga się szeroka panorama wspomnień i przekłamań o wydarzeniach, których bohaterami są falangiści i partyzanci, dranie i ludzie przyzwoici, a także ci zwyczajni, żyjący w trudnych, okrutnych czasach. W Pirenejach, w Pallars, regionie potraktowanym przez wojsko generała Franco z niespotykanym bestialstwem, ściera się moralna podłość frankizmu z bohaterstwem i tchórzostwem indywidualnym i grupowym tuż po zakończeniu hiszpańskiej wojny domowej. Ich historię przybliża polskim czytelnikom Jaume Cabre - autor głośnego Wyznaję

 

 

Kkrawcowarawcowa z Madrytu

Maria Duenas, Wydawnictwo Świat Książki

 

- To intrygująca opowieść o modzie, miłosnych namiętnościach, niespodziankach od losu, zawiłych ludzkich perypetiach oraz wojennej zawierusze - twierdzi nasza czytelniczka, kasandra85. - Niemałe emocje, fascynujące sylwetki poszczególnych bohaterów, wartka akcja, umiejętne połączenie przygody i romansu to tylko przedsmak czekających nas wrażeń. Polecam serdecznie!!

 

 

Mmikolajekikołajek

René Goscinny, Jean ­Jacques Sempé, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

W pięćdziesiątą rocznicę pierwszego polskiego wydania opowieści o przygodach ulubieńca czytelników-łobuziaków nie możemy zapomnieć o wznowieniu najbardziej znanej książki - MikołajkaCała seria doczekała się nowego, odświeżonego wydania, jednak przygotowanego z szacunkiem wobec tradycji - wobec niezrównanych oryginalnych rysunków, poczucia humoru i ducha opowieści Goscinny'ego i Sempe. 

 

 

nieznaneNieznane przygody Mikołajka

René Goscinny, Jean ­Jacques Sempé, Wydawnictwo Znak

 

I przy okazji książka, po którą nie każdy miłośnik oryginału miał okazję sięgnąć. Zawarte w tym wydaniu opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców. Najsłynniejszy francuski uczeń ma dwie cechy – nigdy się nie zmienia i nigdy się nie starzeje. A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje. 

 

 

Opinia
Treści
violabu Linia koment Poproszę"Autorkę" i "Krawcową z Madrytu" :-) Wszyscy mówią, że dużym wydarzeniem jest książka Cabre, ale pozycją "Wyznaję" mnie nie zachwycił, tak jak wielu innych czytelników.
2014-08-14 14:41:52
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów