"Ostatni wykład" nominowany w Plebiscycie Empiku

«poprzedni     następny»
2009-01-14 00:03:47

Z przyjemnością informujemy, że książki: "Ostatni wykład" Randy Pausch i "Sekret" Rhondy Byrne znalazły się w gronie trzech pozycji pretendujących do tytułu: Bestseller 2008 w kategorii: nauki humanistyczne.Zwycięzców w corocznym Plebiscycie Empiku - Bestseller 2008 poznamy 28 stycznia 2009 roku.

Ostatni wykład ukazał się nakładem wydawnictwa Nowa Proza www.nowaproza.eu


31 października 2008. Magazyn "Time" umieścił Randy'ego Pauscha na liście stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Telewizja ABC News nadała mu tytuł Człowieka Roku 2007. A wszystko dzięki jego niezwykłemu wykładowi "Jak spełniłem swoje marzenia z dzieciństwa".

Na swoim ostatnim wykładzie Randy Pausch tłumaczył zasłuchanym studentom, jak należy żyć. "Okazuj ludziom wdzięczność za to, co dla ciebie zrobili. Kiedy coś spieprzysz, przeproś. Nigdy nie narzekaj, po prostu pracuj jeszcze ciężej. A przede wszystkim nie rezygnuj z dziecięcych marzeń" - mówił profesor,okraszając wykład licznymi dygresjami, wspomnieniami z młodości idowcipami. "Większość nas miało w dzieciństwie marzenia: miejsca, które chcieliśmy zwiedzić, ludzie, których chcieliśmy spotkać, pracę, którą chcieliśmy wykonywać. To wszystko to nasze marzenia, które mogą się stać potężnym źródłem motywacji. Niektórzy z czasem rezygnują z nich.Zachowanie ich to podstawowa wartość, która świadczy o naszym człowieczeństwie".Bestseller - dawniej Asy Empiku - to największy w Polsce plebiscyt kulturalny. "Głosowanie" odbywa się przez cały rok w salonach Empik w całym kraju. Każdy zakup dokonany w danym roku kalendarzowym to jeden głos oddany na konkretny tytuł.

Wyniki plebiscytu, który jest organizowany przez Empik już od 10 lat, w sposób wyjątkowo miarodajny prezentują upodobania odbiorców kultury w Polsce i trendy na naszym rynku. Żadne badanie statystyczne nie zapewniazebrania równie obiektywnych wyników na temat najpopularniejszych produktów kultury, wiedzy i rozrywki w Polsce. Już sama "nominacja" (obecność w gronie trzech najlepiej sprzedających się tytułów w 2008 rokuw danej kategorii) oznacza, że dane dzieła stały się bestsellerami w skali całej Polski.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów