Targi Książki w Krakowie zawracają Wisłę kijem

«poprzedni     następny»
2014-10-02 13:45:16
news - Targi Książki w Krakowie zawracają Wisłę kijem

Wpław przez Wisłę i Dunaj

 

Według Wikipedii w Dunaju żyje 180 gatunków ryb, a w Wiśle jest ich ponad 120. Od 23 do 26 października przez Wisłę i Dunaj przepłynie blisko 650 ryb znanych powszechnie jako Wydawcus polonicus i externus. Ich naturalne środowisko to książki. Są szczególnie wrażliwe na słowo pisane. Zaprzeczają tezie, że ryby głosu nie mają. Smakują wybornie z epiką, liryką i dramatem. Wykaz gatunków znajdziesz na liście wystawców 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Czujesz się mocny w wędkowaniu? Sprawdź, kogo będziesz mógł złowić na haczyk. A nuż spełnią się Twoje trzy życzenia…

 

Piechotą na Węgry

 

Według Google Maps z Krakowa do Budapesztu dojedziesz w ciągu 6 godzin. Jeśli zdecydujesz się na pieszą wycieczkę, nad Dunajem zasiądziesz po ok. 77 godzinach (pod warunkiem, że nie będziesz jadł, spał i narzekał na zmęczenie). W dniach 23-26 października Budapeszt będzie bliżej niż myślisz (na cztery dni zapomnij o Google Maps). Wystarczy, że odwiedzisz 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, a uroki Budy, Obudy i Pesztu nie będą miały przed Tobą tajemnic. Nie dajesz wiary? Sprawdź, kto będzie tegorocznym gospodarzem Salonu Małe Ojczyzny i… chodź z nami na Węgry.

 

Lotem przez kontynenty

 

Według Księgi rekordów Guinnessa pierwszym człowiekiem, który samotnie okrążył Ziemię samolotem bez międzylądowania i tankowania, był Steve Fosset. 37 tysięcy kilometrów przeleciał w 2 dni 19 godz. 1 min. i 46 s. Nasza podróż potrwa nieco dłużej. W ciągu czterech dni przelecimy nad Australią, zahaczymy o Syrię, przemierzymy Kanadę i USA, zatrzymamy się m.in. w Finlandii, Austrii i Belgii. Poszybujemy w kierunku Słowacji, Węgier i Czech. Po czym zawrócimy do Wielkiej Brytanii, po drodze lądując we Francji i Włoszech. Trasę naszej wycieczki wyznaczą zagraniczne wydawnictwa, które w tym roku będziemy gościć w EXPO Kraków. Sprawdź szczegóły podróży i proszę, zapnij pasy. Startujemy.

 

Serwis Granice.pl - wszystko o literaturze jest patronem medialnym Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. 

 

informacja nadesłana

Opinia
Treści
violabu Linia koment Azetka, wybierasz się?
2014-10-02 15:20:56
azetka79 Linia koment to już blisko, blisko i coraz bliżej...
2014-10-02 14:05:31
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów