Autorzy kryminałów we Wrocławiu

«poprzedni     następny»
2007-12-13 00:01:59

W najbliższy czwartek odbędzie się we Wrocławiu spotkanie z dwoma autorami powieści kryminalnych.

Mowa o Edwardzie Pasewiczu, autorze "Śmierci w Darkroomie" i Irkiem Grinem, autorem powieści kryminalnych, thrillerów i redaktorem wydawnictwa EMG, w którym wychodzą m.in. kryminały Marcina Świetlickiego. Grin jest prezesem stowarzyszenia "Trup w szafie", nagradzającym co roku najlepszy polskie kryminał Nagrodą Wielkiego Kalibru.
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 13.12, o godz. 18 w Klubie Zielona Latarnia, Rynek - Ratusz 26
Edward Pasewicz: poeta, kompozytor, prozaik. Laureat VIII Konkursu im. Jacka Bierezina (2001) za Dolną Wildę. Jego Nauki dla żebraków (arkusz dołączony do pisma „Topos” w 2003), Wiersze dla Róży Filipowicz (2004), to tradycyjne tomy wierszy; tymczasem pięknie wydany poemat th (2005) i Henry Berryman. Pięśni (2006) łączą teksty poetyckie z grafikami i zapisem nutowym. Śmierć w darkroomie, wydana w Krakowie przez wydawnictwo EMG (2007) to pierwsza powieść tego autora, wpisująca się w tradycje kryminału. Edward Pasewicz w 2007 został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia za książkę Henry Berryman Pięśni. Jego wiersze były tłumaczone m.in. na niemiecki, angielski, słoweński, serbski, bułgarski, czeski, hiszpański, włoski. Jest buddystą, uczniem Olego Nydahla. Mieszka w Poznaniu.
Irek Grin: wydawca, pisarz i fotograf. Autor cyklu książek sensacyjno-szpiegowskich „Szerokiej drogi, Anat” (2002) i „Szkarłatny habit” (2004; autor zapowiada jeszcze trzecią, ostatnią część); thrillera „Pamiętnik diabła” (2002) i powieści „Ze złości” (2003). Współautor (wraz z Anis D. Pordes) książki „Ich Miasto. Wspomnienia Izraelczyków, przedwojennych mieszkańców Krakowa”. W tym roku ukazała się kolejna powieść sensacyjna Grina „Pan Szatan”. Grin jednym z ojców założycieli Stowarzyszenia Miłośników Kryminału i Powieści Sensacyjnej „Trup w szafie” (m. in. wraz z Witoldem Beresiem, Marcinem Branem i Marcinem Świetlickim). Juror Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej książki kryminalnej lub sensacyjnej. Redaktor w wydawnictwie EMG. Mieszka w Krakowie.

Źródło: www.ksiazka.net.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów