Będzie nowa książka o wiedźminie czy nie? Telenowela z Sapkowskim trwa!

«poprzedni     następny»
2012-09-04 10:00:52
news - Będzie nowa książka o wiedźminie czy nie? Telenowela z Sapkowskim trwa!

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że na antenie Radia Gdańsk Andrzej Sapkowski zapowiedział powstanie zupełnie nowej książki o Wiedźminie. Było to zaprzeczenie wielokrotnie powtarzanej przez niego deklaracji, zgodnie z którą pisarz miał nigdy nie wrócić do bestsellerowej sagi. Niestety, Sapkowski znów zaprzecza. 

 

Podczas jednego z największych polskich konwentów - spotkań miłośników fantastyki - Polconu Andrzej Sapkowski zadeklarował bardzo stanowczo, że nie powstanie ani nowy cykl wiedźmiński, ani film oparty na znakomicie przyjętej na całym świecie grze "Wiedźmin". Autor nie pracuje nad nowym cyklem powieści o wiedźminie. Inne deklaracje są kłamstwem. 

 

Co natomiast powstaje? Powstaje książka pokrewna, nawiązująca do świata Geralta. Sapkowski odmawia zdradzenia szczegółów na jej temat, wyjaśnia natomiast, że zaplanował pisanie książek w różnych konwencjach. Część planów już wypełnił. Pisarz zawsze chciał napisać trylogię, historię fantastyczną, horror, urban fantasy (ta ma jeszcze powstać), heroic fantasy oraz legendę fantastyczną.

 

Pytanie, czy obecne deklaracje będą aktualne za kilka miesięcy i czy całe zamieszanie wokół książek o wiedźminie nie jest tylko próbą zwrócenia uwagi na pisarza, o którym - po opublikowaniu przez niego ostatniej powieści Żmija - zrobiło się zdecydowanie ciszej. 

Opinia
Treści
Mimozami Linia koment Jeszcze się okaże, że ta odpowiedź, która mi dał na Targach w Warszawie, ze nowa książka będzie o statkach parowych będzie prawdziwa. teraz, jak czytam, że mają być różne konwencje, wierzę, że to może być steampunk i statki parowe i bardzo to możliwe, że autor ma z nas radochę, że nam zdradził wszystko a my wzięliśmy to za żart. Bo teraz to już jestem tak skołowana tymi informacjami, że wcale się nie zdziwiłabym , gdyby tak było.
2012-09-05 21:21:39
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów