Brzezińska w Katowicach

«poprzedni     następny»
2011-01-13 15:41:57
news - Brzezińska w Katowicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach oraz Agencja Wydawnicza Runa serdecznie zapraszają na spotkanie z Anną Brzezińską, które poprowadzi Marta Fox w ramach cyklu „Mistrz słowa”.

Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2011 r., o godz. 18.00 w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 47 (Katowice-Koszutka).

 

Bohaterami cyklu, prowadzonego przez Martę Fox, są znane postacie, interesujące osobowości, dla których język stanowi główne narzędzie pracy - pisarze, poeci, aktorzy, językoznawcy, dziennikarze czy tłumacze.

Anna Brzezińska — pseudonim internetowy Sigrid — jedna z najpopularniejszych pisarek fantasy.

Jej pierwsze opowiadanie pt. A kochał ją, że aż strach spotkało się z uznaniem nie tylko czytelników, ale i krytyków, co zaowocowało Nagrodą im. Janusza A. Zajdla w 1998 roku. Tą nagrodę przyznano pisarce jeszcze trzy razy, w 2000 roku za powieść „Żmijowa harfa”, a cztery lata później za opowiadanie Wody głębokie jak niebo.


Jest autorką znaną głównie z cyklu powieści o zbóju Twardosęku. W 2010 roku powieść zamykająca sagę pt. „Letni deszcz. Sztylet” została nominowana do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

 

 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów