Czytanie Tuwima

«poprzedni     następny»
2009-04-04 00:02:23

 Księgarnia Litera zaprasza do czytania wierszy Tuwima. TUWIMOTYWA rusza ze stacji na ul. Nawrot 7 (Księgarnia Litera) 4 kwietnia w sobotę o godz. 13.

Zapraszamy zatem wszystkich entuzjastów twórczości Tuwima by wzięli udział w zabawie - będziemy czytać jego wiersze. Nieistotny jest wiek, wystarczy z uśmiechem na twarzy przyjść i przeczytać swój ulubiony wiersz. To spotkanie z dowcipną poezją poety jest częścią promocji książki "Julian Tuwim _ wiersze dla dzieci" wydanej przez wydawnictwo Wytwórnia. Książka otrzymała międzynarodową nagrodę Bologna Ragazzi Award 2008, w kategorii poezja, w dowód uznania za nowatorską i nową oprawę graficzną wierszy, które wszyscy dobrze znamy. Za różnorodność plastyczną tej książki odpowiedzialne są ilustratorki powiązane z warszawską ASP (M. Gurowska, M. Hanulak, M. Ignerska, A. Kucharska - Zajkowska, A. Niemierko, M. Urbańska, J. Wróblewska).

TUWIMOTYWA zainauguruje dwie wystawy prezentujące prace z książki "Julian Tuwim - wiersze dla dzieci". Ilustracje zawisną w Księgarni mała litera (ul. Nawrot 7) i będzie można je oglądać do 10. maja 2009. Druga odsłona plastycznych wariacji wokół rymowanek poety zostanie zaprezentowana w Księgarni mała litera art (ul. Ogrodowa 19), w siedzibie Muzeum Sztuki w Manufakturze (potrwa do 24.05. 2009).
Więcej informacji na stronie: www.malalitera.pl.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów