Debiut powieściowy: Piotr Stalewski "Kubuś i templariusze"

«poprzedni     następny»
2007-08-03 16:50:03
Wortal literacki Granice.pl zaprasza do lektury książki Piotra Stalewskiego p.t. "Kubuś i templariusze".

Piotr Stalewski jest debiutantem, urodził się 29 II 1984, od dziecka mieszka w Żyrardowie, gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego. Autor opowiadań, powieści, tekstów piosenek. Debiutował opowiadaniem „Off” w kwartalniku „Fa-art.” (2004). Swego czasu gitarzysta i tekściarz legendarnego żyrardowskiego zespołu FZHUT, zainteresowany również fotografią i filmem. Studiuje informatykę na Politechnice Warszawskiej.

"Kubuś i templariusze" to wnikliwa opowieść o współczesnej Polsce. Ale nie tylko. W mieście robi się coraz goręcej - nie tylko za sprawą słońca, ale i kipiących umysłów. Słowa, sentencje, złote przepisy na życie zaczynają wrzeć i mieszać się w wielkim kotle, tracąc kształt i znaczenie, a jednocześnie formując zupełnie nową jakość. W samym środku tej absurdalnej apokalipsy zjawiają się Grzesio i Sypcie - to oni zdają się epicentrum tego ostatniego mentalnego trzęsienia ziemi.

Dwie osie fabularne „Kubusia”, niczym dwa nadawane równolegle seriale, na które się przełączamy, wciągają nas bez reszty. Z jednej strony realistyczny obraz współczesnej Polski, z drugiej surrealistyczna historia Miejskiego Watażki – doprawdy można się otrzeć o schizofrenię. Prezentującą się tu dziwnie znajomo.

Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i Spółka.
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów