Dorota Wellman czyta, bo lubi - nowy program o książkach już 6 listopada w TVN Style

«poprzedni     następny»
2009-11-03 15:33:58
news - Dorota Wellman czyta, bo lubi - nowy program o książkach już 6 listopada w TVN Style
Kryminały, romanse, książki dla dzieci, poradniki… Księgarniane półki uginają się pod ciężarem ogromnej liczby książek. Co wybrać? Co warto przeczytać, a czym nie zaprzątać sobie głowy? Uwielbiająca książki, Dorota Wellman, dokona subiektywnego wyboru książek, które lubi i poleca. Swoje typy przedstawi w nowym programie TVN Style "Czytam, bo, lubię".

Jak deklarują twórcy, będzie to program o książkach, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Dorota Wellman zerwie z tradycją programów kulturalnych o literaturze. Nie będzie prezentować nowości, nie będzie polecać pisarzy, o których dużo się pisze w rubrykach kulturalnych, a których czytają głównie studenci-intelektualiści. 

Opowie za to o książkach mądrych, ale lekkich, dobrze napisanych i wciągających. Starych i nowych. Dorota Wellman w subiektywny sposób streści fabułę, przeczyta fragmenty, doda własną recenzję i komentarz. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy beletrystki i kryminałów, jak i pasjonaci książek kucharskich czy poradnikowych. Każdy odcinek programu będzie poświęcony konkretnym fenomenom na polskim rynku czytelniczym. Kryminały Krajewskiego, Mankella czy Christie, poradniki dla rodziców Doroty Zawadzkiej, opowiadania o dzieciach Leszka Talki i Grzegorza Kasdepke, książki kucharskie Nigelli Lawson, opowieści podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego…. To się czyta, to się sprzedaje, o tym warto wiedzieć.  

W programie znajdzie się też miejsce na książki bardziej hermetyczne, ale z wielu powodów potrzebne kobietom jak np. kultowy na całym świecie poradnik „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish.  

Spośród tysięcy pozycji, jakie co roku ukazują się w Polsce, Dorota Wellman  wskaże  książki wartościowe,  a  skrytykuje te, na które nie warto marnować czasu. „Czytam, bo lubię” na antenie TVN Style już 6 listopada.  
 
fot. wikipedia.org 
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów