"Dziecinada" - seria książek dla najmłodszych

«poprzedni     następny»
2008-02-04 22:27:02

"Dziecinada" to nowa inicjatywa wydawnicza Biura Literackiego. W serii pod taką właśnie nazwą publikowane będą książeczki dla najmłodszych.  Oprawą graficzną – tak ważną w tego typu literaturze – zajmą się znani ilustratorzy książek dla dzieci: Elżbieta Gaudasińska i Tomasz Broda.
Nowa seria Biura Literackiego to powrót do inicjatywy z 2002 roku. Wówczas ukazały się "Wiersze dla dzieci" z utworami m.in.: Wojciecha Bonowicza, Darka Foksa, Juliana Kornhausera, Doroty Terakowskiej i Bohdana Zadury. Podczas najbliższej edycji festiwalu "Port Wrocław" zaplanowany został specjalny blok imprez dla najmłodszych, w trakcie którego będą zaprezentowane wspomniane książki.

W każdym roku Biuro Literackie planuje publikację kilku tytułów. Propozycje wydawnicze od autorów piszących dla najmłodszych przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie biuroliterackie.pl. W najbliższym czasie ukażą się książeczki Zbigniewa Macheja i Piotra Sommera. Zapowiadają je wiersze: "Krótka mowa obrończa o wilku" oraz "W starym kinie".

O autorach:    
Piotr Sommer (1948) jest autorem kilkunastu książek własnych i kilkunastu przekładowych. Tłumaczył poetów amerykańskich, angielskich, irlandzkich, szkockich i polskich. W Biurze Literackim ostatnio opublikował antologię poezji amerykańskiej O krok od nich. Od 1976 r. pracuje w redakcji "Literatury na Świecie". Mieszka pod Warszawą.

Zbigniew Machej (1958) jest poetą, tłumaczem i dyplomatą. Pisze wiersze także dla dzieci i tłumaczy z czeskiego prozę i poezję m.in. I. Blatnego, J. Skácela, M. Holuba, J. Topola, I. Wernisch, M. Urbana. Obecnie mieszka w Bratysławie, gdzie pełni funkcję dyrektora Instytutu Polskiego.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów