Przeciw szyickiemu islamowi

«poprzedni     następny»
2015-12-07 11:20:55
news - Przeciw szyickiemu islamowi

Nakładem Wydawnictwa Nowe Media ukazał się właśnie Dwunasty imam – znakomity thriller polityczny, stanowiący pierwszą część trylogii Joela C. Rosenberga. 

 

David Shirazi, młody agent operacyjny CIA, zostaje wysłany na Bliski Wschód, aby pokrzyżować szyki Iranowi, który zapowiada bezwzględny atak na Stany Zjednoczone i Izrael.

 

Na Bliskim Wschodzie narasta napięcie. Z powodu bezpośredniego zagrożenia wojennego premier Izraela przygotowuje się do rozpoczęcia działań militarnych. Strona amerykańska chce ten konflikt rozwiązać pokojowo. W Iranie atmosfera osiąga temperaturę wrzenia. W tym momencie na arenę wkracza postać oczekiwana od lat -  Dwunasty Imam. Jego celem obwieszczenie wolnemu światu końca demokracji i zagłady jego stylu życia. W zamian oferuje szariat i bezwzględne oddanie. 

 

David Shirazi podejmuje walkę przeciwko fanatycznej machinie szyickiego islamu ze świadomością, że nie wolno mu zmarnować ani minuty, a od jego decyzji i działań zależy bezpieczeństwo wielu istnień ludzkich.                                                                                                    

 

Sprawne pióro autora sprawia, że amatorzy thrillerów politycznych nie będą mogli oderwać się od lektury. Mamy tu i wciągającą akcję, i wątek romantyczny, i elementy metafizyczne.

O AUTORZE

 

Joel C. Rosenberg - pisarz i specjalista od kreowania wizerunku, który współpracował z kilkoma najbardziej wpływowymi przywódcami m. in. Stevem Forbesem i byłym izraelskim premierem Beniaminem Netaniahu. Jest komentatorem politycznym w "World Magazine", publikował również w „Wall Street Journal”, „National Review” i „Policy Review”.

Opinia
Treści
dayna15 Linia koment ostatnio polubiłam thrillery polityczne
2015-12-08 10:32:38
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów