6-10.06: Wiosenny Festiwal Teatralny

«poprzedni     następny»
2007-06-06 23:28:12

"Wielokulturowość” to hasło przewodnie 1. Wiosennego Festiwalu Teatralnego. Impreza odbędzie się w dniach 6-10 czerwca w Teatrze Polskim w Bielsku - Białej.

Inspiracją do zorganizowania Festiwalu był spektakl autorstwa Artura  Pałygi, zatytułowany "Testament Teodora Sixta”, mówiący o wielokulturowości Bielska - Białej. Przed wojną w mieście żyli obok siebie Polacy, Niemcy, Żydzi i Czesi.

Ambicją Wiosennego Festiwalu Teatralnego jest ukazanie w kontekście wielokulturowości historycznej również wielokulturowość artystyczną. Dlatego w programie imprezy znalazły się  spektakle: "Kometa” (spektakl inspirowany piosenkami  czeskiego barda Jaromira Nohavicy),  "swojska”  "Konopielka”, żydowska "Szafa” (opowieść o dziewczynie ukrywającej się przed zagładą), "Oscar i Ruth” (inspirowana  literaturą  skandynawską psychodrama małżeńska) oraz irlandzka kameralna opowieść o dzieciństwie,  przyjaźni i dorastaniu - "Mojo Mickybo”.

Spektakle pokażą teatry z Warszawy, Katowic, Szczecina, Krakowa i Bielska-Białej. Jurorem będą widzowie, którzy przydzielą najlepszemu spektaklowi swoją nagrodę - statuetkę Anioła Publiczności.

Szczegółowy program dostępny jest na: http://www.teatr.bielsko.biala.pl

 

Źródło: www.cooltura.korba.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów