O sukcesie w rozmiarze XXL

«poprzedni     następny»
2013-06-03 15:09:16
news - O sukcesie w rozmiarze XXL

Instytut Wydawniczy Latarnik serdecznie zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Szcześniak z okazji premiery książki Sukces w rozmiarze XXL. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca 2013 o godzinie 19:00 w MiTo (ul. Waryńskiego 28, Warszawa), a poprowadzi je Tomasz Raczek. 

 

Czy gruba kobieta może być ładna? – zapytałam panią psycholog Katarzynę Miller. Pani Kasia, po chwili namysłu, odpowiedziała: „Cóż… Grube bywają prześliczne. Chude bywają prześliczne. Średnie bywają prześliczne. Malutkie bywają prześliczne. Ogromne bywają prześliczne… Oraz bywają kobiety, które nam się nie podobają. Nawet jeżeli są szczupłe i zadbane, prawda? Są ludzie młodzi, którzy są starzy duchem. Są ludzie piękni niezadowoleni ze wszystkiego. I są tacy, za których z wyglądu nikt pięciu złotych by nie dał, a po dwóch tygodniach znajomości uwielbiamy ich”. – Hm… Pomyślałam sobie. Coś w tym jest. Przecież ja czułam się gruba, gdy ważyłam osiemdziesiąt, ale też sześćdziesiąt czy pięćdziesiąt trzy kilogramy. Być może nie jest więc takie istotne, ile ważymy, ale to, jak się czujemy we własnej skórze? Postanowiłam poruszyć ten temat z kobietami w rozmiarze XXL. Pisarkami, piosenkarkami, aktorkami czy modelkami. Wiele mi odmówiło, jednak znalazły się takie, które potrafiły powiedzieć o sobie: „Tak, jestem gruba”. To właśnie one, odważnie, inteligentnie, dojrzale spróbowały odpowiedzieć na pytania zawarte w tej książce: Czy można, nie będąc szczupłą, osiągnąć sukces zawodowy i szczęście, jakim kosztem. Czy kobiety sukcesu w rozmiarze XXL marzą nadal o wciśnięciu się w rozmiar XS? Jak zmieniają się poglądy na życie, samoocena, życiowe wybory, styl życia, obraz siebie gdy chudniemy i tyjemy? Czy i jak można być szczęśliwą w rozmiarze XXL? A może to zależy… - mówi o swojej książce Małgorzata Szcześniak. A w książce o swoim sukcesie opowiedziały:

Monika Ambroziak

Stanisława Celińska

Dominika Gwit

Gosia Janek

Elżbieta Jodłowska

Edyta Jungowska

Katarzyna Lengren

Urszula Lola

Katarzyna Miller

Marzena Sztuka

Monika Szwaja

Elżbieta Zapendowska

Dorota Zawadzka

 

Zapraszamy do lektury! 

Opinia
Treści
takahe Linia koment No proszę pojawiła się książka która mam nadzieje pomoże osobą w rozmiarze XXL dostrzec w sobie piękno.
2013-06-03 17:30:24
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów