Rusza konkurs na opowiadanie kryminalne!

«poprzedni     następny»
2013-06-11 16:44:29
news - Rusza konkurs na opowiadanie kryminalne!

Dobra nowina dla wszystkich, którzy piszą (albo mają taki zamiar): rusza piąta edycja ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013!

 

Już po raz piąty Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle (lub szkic takiego opowiadania). Nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 9-12 października 2013 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013. Podczas czterech poprzednich edycji nagrodzono już 89 uczestników, a Wydawnictwo Dolnośląskie w roku 2011 opublikowało tom Zaułki zbrodni z najlepszymi opowiadaniami z lat 2009 i 2010. Ukazały się także debiuty powieściowe kilku uczestników naszych warsztatów - wśród nich Ofiara Polikseny Marty Guzowskiej (W.A.B. 2012), Morderstwo niedoskonałe Agnieszki Krawczyk (SOL, 2011), Jak makiem zasiał Anny Trojan (Prószyński 2012) oraz Jasnowidz Bartłomieja Biesiekirskiego (Prószyński 2013). Warto zatem próbować!

 

Warsztaty, podobnie jak w poprzednich latach, będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. W tym roku zwycięzcy zostaną podzieleni na trzy grupy, każda z nich będzie pracować pod opieką jednego z trzech trenerów: Mariusza Czubaja, Marty Mizuro i Marcina Świetlickiego.

 

Termin zgłoszeń mija 15 sierpnia 2013 roku. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy - tutaj.

Opinia
Treści
azetka79 Linia koment Dziękuję, za tak cenną informację. Czas sięgnąc za pióro lub wyjąć zapiski z szuflady, pozdrawiam
2013-06-12 08:16:53
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów