W lipcu Dni Jakuba Wędrowycza!

«poprzedni     następny»
2013-06-12 15:36:40
news - W lipcu Dni Jakuba Wędrowycza!

W dniach 19-21 lipca 2013 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” organizuje w Wojsławicach VIII Dni Jakuba Wędrowycza.

 

Dni Jakuba Wędrowycza to interdyscyplinarna trzydniowa impreza kulturalna o profilu związanym z szeroko pojętą fantastyką, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku. Powstała ona na cześć bohatera literackiego wykreowanego przez pisarza Andrzeja Pilipiuka, Honorowego Obywatela Wojsławic. Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza cieszą się w Polsce ogromną popularnością, zaś Wojsławice to miejsce akcji wielu utworów, w których występuje ów bohater. 

 

W tym roku w imprezie wziąć udział może około 500 uczestników z całej Polski. Największą grupę uczestników stanowią studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Impreza poświęcona jest literaturze, grom i sztuce, głównie o tematyce fantastycznej. Co roku odwiedza ją kilku literatów, w tym wspomniany Andrzej Pilipiuk. 

 

Podczas trzech dni imprezy będzie miało miejsce ponad 50 wydarzeń. Będą to: spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, fire show, pokazy, prezentacje, jak również koncerty. Impreza ma charakter wakacyjnego spotkania i jest luźno powiązana z książkowym bohaterem, historią regionu oraz fantastyką i różnego rodzaju grami. Jej nieodłączną częścią jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego autor książki opowiada o miejscach występujących w opowiadaniach, które uczestnicy mogą oglądać „na żywo”.

 

Celem Dni Jakuba Wędrowycza jest tworzenie nowoczesnej imprezy kulturalnej poświęconej szeroko pojętej fantastyce, przyciągającej osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem własnych zainteresowań, służącej integracji osób w niej uczestniczących. 

 

Dni Jakuba Wędrowycza to wakacyjny konwent odbywający się w luźnej, miłej atmosferze, z mnóstwem wspaniałych ludzi, sprzyjający fantastycznej integracji!

 

Najważniejsze informacje:

Termin

19 – 21 lipca 2013 roku

 

Miejsce

Zespół Szkół Publicznych im. Tadeusza Kościuszki 

w Wojsławicach Kolonii 1

22-120 Wojsławice

 

Akredytacja

15 zł

 

Strona internetowa

www.djw.konwent.co

 

Główny organizator

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza"

ul. Dolna Panny Marii 3/22

20-010 Lublin

Nr KRS: 0000012817

www.cytadelasyriusza.org 

Opinia
Treści
takahe Linia koment super
2014-02-06 13:38:25
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów