Wspólnie wybierzmy szkolne lektury!

«poprzedni     następny»
2014-12-04 14:17:39
news - Wspólnie wybierzmy szkolne lektury!

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało internetową ankietę, dzięki której możemy się włączyć w ustalenie ostatecznej listy lektur dla uczniów podstawówek.

To, co obecnie czytają uczniowie podstawówek, nie sprawdza się. Na liście lektur znajdują się książki, które nie rozbudzają ciekawości ucznia, opisują nieznaną dziecku rzeczywistość sprzed kilkudziesięciu lat. Efekt? Nasze nastolatki nie czytają. Dorośli podobnie. Zmieńmy to. Wybierzmy lektury najmłodszych uczniów! Takie, które pokochają. Takie, dzięki którym pokochają czytać - czytamy na  stronie internetowej MEN.

Fomularz ankiety znajduje się pod adresem: http://www.men.gov.pl/index.php/58-nie-przypisane/1642-ankieta.

Ankieta jest przeprowadzana w terminie od 27 listopada 2014 do dnia 31 stycznia 2015 r. do godziny 23.59.

Wśród osób, które wypełnią ankiety, zostanie rozlosowanych 10 czytników ebooków wraz z wgranymi na nie książkami w formie elektronicznej

Opinia
Treści
fridanna Linia koment Dziwne, według obowiązującej Podstawy programowej nauczyciel nie musi wybierać lektur z podanej listy, poza tym, zaproponowane na niej książki są odpowiednie... Uważam, ze jest w czym wybierac. Dzieci nie czytają z innych powodów, np. małej dostępności lektur w szkolnej bibliotece, braku kultury czytania w domu itp.
2014-12-05 00:12:18
nureczka Linia koment To pędzę wypełniać ankietę.
2014-12-04 20:21:58
violabu Linia koment 1. „Tajemniczy ogród”, Frances Hodgson Burnett 2. „Charlie i fabryka czekolady”, Roald Dahl 3. „Lew, Czarownica i stara szafa”, Clive Staples Lewis 4. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, John Ronald Reuel Tolkien 5. „Mikołajek”, René Goscinny, Jean-Jacques Sempé Ciekawe pozycje? Kojarzą się z nowoczesnym podejściem do czytelnictwa młodych ludzi? To dobrze. Wypisałam je z aktualnej listy lektur dla podstawówki. Coś z nimi nie tak? Pozostałe, klasyki, które pamiętają starsi, jak "Ania z Zielonego Wzgórza" czy "Szatan z siódmej klasy" też są ciekawymi książkami.
2014-12-04 14:41:24
azetka79 Linia koment bbb chętnie:)
2014-12-04 14:19:44
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów