29 VI, piątek, godz. 14:30, Śląski Teatr Tańca w Bytomiu: Pokaz przygotowany przez uczestników Małej Konferencji Tańca

Data: 2007-06-28 23:40:33 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - 29 VI, piątek, godz. 14:30, Śląski Teatr Tańca w Bytomiu: Pokaz przygotowany przez uczestników Małej Konferencji Tańca Informujemy, że w piątek, 29 czerwca o godzinie 14:30 w Śląskim Teatrze Tańca odbędzie się pokaz przygotowany przez uczestników odbywającej się w ramach XIV Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej Małej Konferencji Tańca.

Mała Konferencja Tańca to oferta warsztatowa skierowana do najmłodszych miłośników tańca współczesnego, którzy już po raz trzeci mieli okazję uczestniczyć w przygotowanym specjalnie dla nich programie. W ramach warsztatów dzieci poznawały podstawy techniki tańca współczesnego, jak również taniec orientalny i rozrywkowy. Zajęcia były dostosowane do potrzeb i umiejętności dzieci. Codziennie odbywały się 3 godzinne warsztaty, prowadzenie zajęć powierzono znanym zawodowym tancerzom z różnych stron świata. Wśród nich byli m.in.:

LARUMBE DANZA (Hiszpania/ Spain)
Zespół Larumbe Danza prowadzony przez Juana de Torres i Danielę Merlo bierze udział w rezydencjalnym programie artystycznym finansowanym przez Wydział Promocji Kultury miasta Madrytu, urząd miasta Coslada oraz przez sam zespół. Od 10 lat zespól jest równocześnie wspierany przez Hiszpańskie Ministerstwo Kultury (INAEM).
Program, którego Larumbe Danza był pierwszym uczestnikiem, obejmuje dzis siedem zespołów.
Dzięki intensywnej pracy artystycznej i nowoczesnemu, żywiołowemu i kosmopolitycznemu stylowi, w którym język ciała sąsiaduje z technologią mutlimedialną i głosem zespół wystapił na wielu rodzimych i zagranicznych scenach.
Larumbe Danza we współpracy z Komisją Kultury Urzędu Miasta Coslada stworzył ponadto Centrum Kreacji Choreograficznej, w którym zespół prowadzi akcje promujące taniec takie jak: otwarte próby, spotkania, konferencje, wystawy, kampanie edukacyjne w tym również warsztaty i spektakle w szkołach i instytutach.
Zespół współpracuje rowniez bezposrednio z Madrycka Izba Handlową PromoMadrid, Madryckim Konsorcjum Turystycznym oraz z różnymi przedsiebiorstwami. W tym roku zespól obchodzi 10 lecie istnienia.

KORINA KORDOVA (Brazylia/Brasil)
Korina Kordova urodziła się w 1978 roku w Brazylii. W latach 1991-2001 uczyła się tańca klasycznego i współczesnego w jej rodzinnym São Paulo oraz w USA (1994-1995). Przez dwa lata uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Guilherme Sant’anna oraz Brian’a Penido Ross, członków zespołu Grupo Tapa (BR). W 1999 ukończyła studia dziennikarskie na uczelni Faculdade de Comunicação Social Cásper Líbero (São Paulo, BR).Od 2002 roku przebywa w Europie, gdzie rozwijała swoje zainteresowania z dziedziny sztuk performatywnych, improwizacji oraz innych dyscyplin związanych z ciałem, jak Technika Alexandra, yoga.
Uczyła się tańca u takich nauczycieli jak: Liliane Benevento (Balé da Cidade de São Paulo / Cullberg Ballet), Sacha Svetloff (Teatro Colón – Argentina), Isis Schranck (BR), Suzana Yamauchi (BR), Miriam Druwe (BR), Ricardo Vinicius (BR), João Andreazzi (BR / NL), Elizabeth Oliveira (BR / USA), Gicia Amorim (Merce Cunningham), Deborah Barnes (USA), Renato Paroni (GB / BR) and Israel Villa (Rui Horta’s S.O.A.P.), a w Europie u: Daniela Graça, Victoria Jestyn, Maurice Causey, Ivan Krammar, Anouk Van Dijk, Angelique Willkie, Paul Douglas, Roberto Galván, Katie Duck and Claudio Bernardo.
Pracując jako tancerka w Brazylii i w Europie, miała okazję współpracować z takimi choreografami jak: Elizabeth Oliveira, Isis Schranck, Suzana Yamauchi, João Andreazzi, Debora Salgueiro and Suzana Gomes. W styczniu 2005 przyłączyła do zespołu artystycznego Śląskiego Teatru Tańca. Tańczyła w choreografiach Jacka Łumińskiego : “Czar zwyczajnych dni – Sen Świętego”, “Poza Światem”, “Reakcja Chemiczna”oraz “Zobaczyć świat w ziarnku piasku”, zarówno w Polsce jak i podczas zagranicznych tournee w: Portugalii, Niemczech, na Litwie, Rosji, Chinach. Współpracowała z choreograf Hilke Diemer (Holandia) w spektaklu “Die Kunst der Fuge”, kanadyjskimi choreografami B. Bourget and J. Hirabayashi (Kokoro Dance – Canada) oraz BalletMet (Metropolitan Ballet of Columbus – Ohio, USA) w choreografii Jacka Łumińskiego. Dodatkowo współpracowała z tancerzami z zespołu, przy tworzeniu ich własnych choreografii w ramach Laboratorium ChoreograficznegoŚląskiego Teatru Tańca. Pracowała z Sylwią Hefczyńską – Lewandowską przy spektaklu “Przenikanie” oraz Sebastianem Zajkowskim i Leszkiem Stankiem w spektaklu “Środek Ciężkości”
W grudniu 2006 roklu, została zaproszona do stworzenia dwóch utworów solowych do muzyki kompozytora Krzysztofa wołka oraz Allison Ogden, prezentowanych na V Festiwalu Muzyki Nowej. Na tej bazie powstał jej spektakl solowy “Karolina”, którego premiera odbyła się w marcu 2007.
Korina Kordova prowadziła zajęcia dla dzieci podczas XII Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego oraz festiwalu tańca w Lublinie. Prowadziła zajęcia kondycyjne w ramach Studia Teatru Fizycznego prowadzonego przez Leszka Stanka. Uczy również regularnie tańca współczesnego podczas warsztatów tańca współczesnego, organizowanych w Śląskim Teatrze Tańca.

ZAJĘCIA :
Podczas Małej Konferencji Tańca uczestnicy poznawali podstawy techniki tańca współczesnego. Zajęcia skupiały się na relacjach z podłogą, odkrywaniu naturalnych, płynnych ruchów ciała oraz oswajaniu przestrzeni i różnych jej planów poprzez improwizację. Uczestnicy uczyli się kreatywności ruchowej, używania własnego ciała jako środka, narzędzia komunikacji.

Tai Zhang
Tancerz, pochodzący z Chongqing, Chiny. ukończył Sichuan Conservatory of Dance and Music w Chengdu, gdzie od 12 roku życia studiował równocześnie tradycyjny taniec Chiński i zachodni taniec klasyczny. ukończył studia na kierunku chińskiego tańca ludowego, ze szczególnym naciskiem na taniec Han, mongolskie i tybetańskie techniki tańca. po studiach tai został tancerzem Chongqing City Dance and Music, zespołu z którym podróżował po Chinach i który występował również w roku 1994 na festiwalu Beijing Folk Dance Contest. W Stanach zjednoczonych Tai występował w ramach produkcji Splendid China w Orlando na Florydzie oraz z Chinese Folk Dance Company w Chińskim Centrum Kultury w Nowym Jorku. Dodatkowo Tai był instruktorem tańca w Chinese-American Arts Council w Nowym Jorku. W latach 1998 i 1999 dwukrotnie został laureatem the AT&T Foundation Award. Aktualne jest tancerzez zepsołu Nai-Ni Chen Dance Company.

Projekt Małej Konferencji Tańca powstał dzięki wsparciu fundacji J&S, Pro Bono Poloniae.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Pokaż wszystkie recenzje