Festiwal Teatru Młodych "Tu i Teatr"

«poprzedni     następny»
2008-02-25 23:18:42

Organizatorem Festiwalu Teatru Młodych "Tu i Teatr" jest Koło Teatrologów Uniwersytetu Śląskiego i studenci różnych kierunków tej uczelni.

Festiwal odbywa się w trzecim tygodniu kwietnia 2008 roku, w ramach III. Studenckiego Festiwalu Nauki trwającego w dniach 17.-19. kwietnia. Dokładne terminy wystawiania spektakli w porozumieniu z twórcami i członkami jury ustalają organizatorzy.Spektakle wystawiane są - po uzgodnieniu z organizatorami - w wybranych i przygotowanych do tego celu przez twórców miejscach na terenie Katowic.

Ideą festiwalu jest poszukiwanie nowych przestrzeni scenicznych i interesującego oblicza tradycyjnej sceny, twórcze spojrzenie na przestrzeń, jej ożywienie i funkcjonalne kształtowanie.

Twórcami wystawianych spektakli konkursowych mogą być nieprofesjonalne zespoły teatralne związanych z Katowicami studentów i ich rówieśników oraz szczególnie zainteresowanej twórczością teatralną młodzieży ze szkół średnich. Nie są stawiane ograniczenia dotyczące treści, formy i czasu trwania przedstawień.

Organizatorzy mogą zakwalifikować do udziału w festiwalu poza konkursem twórców działań happeningowych, performatywnych, oraz grupy o charakterze innym niż określony przez regulamin dla twórców spektakli konkursowych.   

Zgłoszenia przyjmowane są do 10. marca 2008. Należy przesyłać je na adres mailowy: teatr_mlodych@o2.pl. Czas przyjmowania zgłoszeń może ulec wydłużeniu, jednak do końca marca muszą zostać ustalone szczegóły dotyczące terminów i miejsc wystawiania poszczególnych przedstawień.Do zgłoszeń twórcy powinni załączyć:

1.    imiona i nazwiska wszystkich twórców spektaklu, informację o grupie teatralnej,

2.    scenariusz lub opis spektaklu,

3.    propozycję dotyczącą miejsca wystawienia spektaklu,

4.    informacje dotyczące czasu trwania spektaklu,

5.    ewentualne oczekiwania wobec organizatorów dotyczące pomocy technicznej.

6.   dane kontaktowe.

Ze względu na konieczność ustalenia miejsca i terminu wystawienia spektaklu organizatorzy pozostają od momentu zgłoszenia w kontakcie z twórcami.

W skład jury wejdą zaproszeni przez organizatorów teatrolodzy, twórcy profesjonalnego teatru oraz studenci.Jury samodzielnie, mając na względzie ideę festiwalu oraz walory wystawionych przedstawień, zdecyduje o kryteriach i kategoriach przyznawania nagród.Wszelkie kwestie sporne dotyczące regulaminu wyjaśniane są przez organizatorów.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów