Hildegarda z Bingen - niezwykle inspirująca święta

«poprzedni     następny»
2015-09-25 10:15:45
news - Hildegarda z Bingen - niezwykle inspirująca święta

Była niczym promień światła, który tnie ciemność jak skalpel ciało. Przyszłość innych nie stanowiła dla niej żadnej tajemnicy. Uzdrawiała i leczyła, przez co uważano ją, wielką opatkę z Rupertsbergu i Bingen, stroniącą od włosiennic, nawet za czarownicę. Uchodziła za powiernicę cesarza i przewodniczkę tłumów. Bliskie sobie mniszki uczyła, że otacza nas witalność. Dlatego, tłumaczyła, świat nie siwieje. Jej ciało, w wieku osiemdziesięciu dwóch lat, było jej wciąż posłuszne, a ona otaczała je wszelką troską, ponieważ – jak mówiła – było cenną tuniką, którą pewnego dnia będzie musiała zwrócić Stwórcy tak doskonałą, jak w dniu, gdy przyszła na świat. Bez skazy i bez rozdarcia. Taka była Hildegarda z Bingen. Książka Lucii Tancredi Hildegarda z Bingen to opowieść o jej życiu pełnym tajemnicy i mądrości.

 

Przedstawiając fakty z życia niemieckiej benedyktynki, Lucia Tancredi niczego nie koloryzuje - podkreśla w swojej recenzji Danuta Szelejewska. - Z jej relacji jasno wynika, że jako przeorysza Hildegarda dała się poznać z najlepszej strony. Wrażliwa na piękno otaczającego świata oraz delikatna w swych codziennych działaniach, osiągnęła więcej, niż – biorąc pod uwagę realia ówczesnych czasów – można się było spodziewać. Korespondencja z wybitnymi osobowościami epoki (papieże, cesarz, królowa), twórczość muzyczna, autorskie dzieła spisane, odpowiedzialność za budowę nowego klasztoru, podróże kaznodziejskie wypełnione publicznym nauczaniem, a także liczne uzdrowienia - to w ogólnym zarysie elementy składające się na całość życia i działalności opisywanej wizjonerki, uzdrowicielki oraz reformatorki religijnej. Ponieważ niewielki format książki jest odwrotnie proporcjonalny do treści w niej zawartych, wszyscy, którzy po nią sięgną, będą z pewnością usatysfakcjonowani.

 

Warto więc lepiej poznać postać świętej Hildegardy z Bingen. Warto sięgnąć po poświęconą jej książkę Lucii Tancredi i wziąć udział w konkursie, który poświęcony jest tej właśnie publikacji.  

Opinia
Treści
azetka79 Linia koment zdecydowanie chcę ją poznać:)
2015-09-25 10:21:26
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów