Instytut w Trójce

«poprzedni     następny»
2010-10-08 11:39:28
news - Instytut w Trójce

Trójka zaprasza do słuchania kolejnej powieści w odcinkach. Już od poniedziałku, 11 października w paśmie „Powieść w Trójce” o godz. 20.50 Maria Peszek będzie czytać najnowszą książkę Jakuba Żulczyka pt. „Instytut”, która niedawno miała swoją premierę.

 

„Kamienica w centrum Krakowa. Siedem osób, które nie mogą się z niej wydostać. Krwawy napis: ‘To nasze mieszkanie’ jest jedyną wskazówką, jaką otrzymują. Wkrótce rusza lawina makabrycznych zdarzeń. Czy komukolwiek uda się uciec?” – tak opisuje najnowszą powieść Żulczyka Wydawnictwo Znak, którego nakładem książka się ukazała.

Instytut” to mocny, kontrowersyjny thriller utrzymany w klimacie filmu „Cube” i książek Stephena Kinga. Jak mówi sam autor, książka jest „bez wątpienia najlepszą rzeczą, jaką napisałem do tej pory. A przynajmniej pierwszą, która na końcu okazała się dokładnie tym, co zaplanowałem sobie na początku”.

Jakub Żulczyk (ur. 1983) w 2006 roku zadebiutował powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, w 2008 wydał „Radio Armageddon”, okrzykniętą „najbrutalniejszą i najuczciwszą polską powieścią młodzieżową”. Uznawany za polskiego Stephena Kinga.

Trójka zaprasza na „Powieść w Trójce” od poniedziałku do czwartku o godzinie 11.50 oraz o godzinie 20.50. W audycji prezentowane są fragmenty powieści polskich i zagranicznych pisarzy, czytane przez znakomitych polskich aktorów.

Instytutu” Jakuba Żulczyka będzie można słuchać w wieczornym paśmie o godz. 20.50, z wyjątkiem 14 października, kiedy wyjątkowo audycja zostanie nadana godzinę wcześniej, o godz. 19.50.

 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów