Izrael na Targach Książki w Krakowie

«poprzedni     następny»
2016-10-04 11:45:19
news - Izrael na Targach Książki w Krakowie

Izrael Gościem Honorowym 
20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®

 

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku. Już dziś miłośnicy książek powinni zarezerwować sobie czas, by w dniach 27-30 października wziąć udział w wielkim święcie literatury. Tegoroczne hasło Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie – Żeby czytać, trzeba być otwartym – nie zostało wybrane przypadkowo. Zaczerpnięto je z twórczości Etgara Kereta, którego ojczyzna – Izrael – jest tegorocznym Gościem Honorowym jesiennych Targów Książki w Krakowie.

 

Literatura z Izraelem w roli głównej cieszy się w Polsce sporą popularnością. Co roku do księgarń trafia wiele tytułów, których autorami są zarówno hebrajscy pisarze, jak i zafascynowani kulturą i tradycją twórcy spoza Izraela. Nie ma się czemu dziwić, albowiem ojczyzna Kereta w kontekście literatury jest niezwykle interesująca, a sami pisarze są ważnymi uczestnikami debaty publicznej na palące tematy społeczne. Między innymi ten aspekt izraelskiego życia kulturalnego organizatorzy targów chcą przybliżyć polskim czytelnikom odwiedzającym Expo Kraków.

 

Tegoroczne hasło doskonale komponuje się z klimatem panującym na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Otwartość, poszukiwanie wspólnych płaszczyzn do rozmów, ale i zrozumienie dla odmienności poglądów to cechy charakterystyczne krakowskich spotkań targowych. Co tworzy niezwykłą atmosferę Targów w Krakowie? Setki wystawców prezentujących w jednym miejscu swoje różnorodne publikacje i dziesiątki tysięcy zwiedzających, otwartych na dialog z autorami i literaturą. 

 

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie czytelnicy będą mieli okazję nie tylko osobiście poznać pisarzy izraelskich, ale również spojrzeć na życie codzienne Izraelczyków przedstawione w ich literaturze. Umożliwią to liczne dyskusje, wystawy, projekcje filmów i warsztaty dla dzieci. Nie zabraknie także spotkań twarzą w twarz z izraelskimi pisarzami: m.in. z najczęściej obecnie tłumaczoną z hebrajskiego na pozostałe języki Zeruyą Shalev oraz wnukiem premiera Izraela Eszkolem Nevo.

 

 
Swoją obecność potwierdziła także Litwinka Nida Degutienė, która po kilku latach spędzonych w Izraelu  wydała niezwykły przewodnik po kulinarnych obyczajach tamtejszej kuchni. Swoją obecność zapowiedzieli również: Dror A. Mishani, Yishai Sarid oraz Meir Shalev.

 

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą kulturą podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Otwórzmy się na Izrael!

 

Szczegóły programu: www.ksiazka.krakow.pl

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Nie mam okazji pojechać do Krakowa wypadnie zawsze coś.
2016-10-05 19:51:03
martucha180 Linia koment Też mam za daleko do Krakowa...
2016-10-04 16:08:57
emilly26 Linia koment Dokładnie tak jest zgodzę się z Tobą.
2016-10-04 12:44:16
szpachela Linia koment Chciałabym się kiedyś wybrać na Targi Książki w Krakowie :) Daleko nie ma, ale zawsze coś stoi na przeszkodzie :)
2016-10-04 12:09:01
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów