Jeden dzień, całe życie. Dom dla Mirka

«poprzedni     następny»
2009-07-23 13:56:49

„Jeden dzień – całe życie” – taki tytuł będzie nosić książka, którą wspólnie na serwisie NaSpolke.pl napiszą Internauci. Książka zostanie wydana pod koniec roku, a dochód z jej sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na budowę domu dla niepełnosprawnego Mirka Jeznacha.

 

Każdy przeżył coś, co odmieniło jego życie. Jeden dzień i nic nie było już takie, jak wcześniej. Ta książka będzie próbą odpowiedzi na pytanie: czy można przezwyciężyć zły los? Jak sobie z nim poradzić – czy aby nie na spółkę właśnie? Z ludźmi, którzy są nie tylko na dobre, ale i na złe.

 

Książka powstanie w Norce stworzonej przez Mirka Jeznacha. Norki w NaSpolke.pl to interaktywne, mobilne miejsca, w których możemy realizować projekty on-line.

Jak to zrobić? Wystarczy napisać tekst, wejść na www.naspolke.pl, zalogować się i zamieścić plik w Norce Mirka Jeznacha. Najciekawsze historie znajdą się w książce. Gotowe dzieło zostanie wydane i trafi na rynek księgarski.

 

Mirek jest internautą, informatykiem samoukiem. Człowiekiem, który wie jak pomagać. Nie tylko sobie, ale innym. To przykład prawdziwej generacji Web 2.0: nie czeka na akcję, sam ją buduje. Marzy o własnym domu.

 

„Kilkanaście lat temu, moje życie stanęło pod znakiem zapytania. Jako dziecko w wyniku porażenia prądem straciłem obie ręce. Dzięki pracy, wytrwałości i pomocy innych ludzi udało mi się skończyć szkołę, zrobić kurs informatyczny i zdobyć pracę. Niedawno, mimo niepełnosprawności opanowałem jazdę samochodem i zdałem egzamin prawa jazdy. Ten trudny wyczyn, przez wielu uważany za niemożliwy, pomógł mi w codziennym przemieszczaniu się do pracy.” – mówi Mierek.

 

NaSpolke.pl jest wirtualnym serwisem. Ale przecież tworzą go ludzie. Budujemy to miejsce razem. A skoro udaje się w wirtualnej przestrzeni, może by tak wybudować coś w realu? Nie chodzi o to, by po prostu zbierać kasę, ale dać coś z siebie, stworzyć nową jakość. Zbierzmy się i NaSpółkę napiszmy książkę.

 

Dołączcie się. Nie tylko wesprzecie budowę domu, ale zostaniecie współautorami jedynej w swoim rodzaju książki. Do dzieła! Czekamy na Wasze historie!

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów