Jodełka Wielkiego Kalibru!

«poprzedni     następny»
2010-11-30 11:49:09
news - Jodełka Wielkiego Kalibru!

Laureatką tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru została Joanna Jodełka

za powieść kryminalną wydaną w 2009 r. - Polichromia.

 

Już w styczniu nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukaże się nowa książka

 Joanny Jodełki Grzechotka.

 

O książce:

Poznań. Młoda, samotna kobieta budzi się półprzytomna, świat wokół niej się zamazuje. I wtedy zaczyna się koszmar: dziewczyna jest, a raczej była, w zaawansowanej ciąży. Teraz dziecka nie ma. Niezwykłą sprawą zajmuje się sympatyczna psycholożka, policja prowadzi śledztwo, badając otoczenie podejrzanej. Pojawiają się nowe wątki w sprawie oraz kolejni bohaterowie: ginekolog alkoholik, poznańska dziennikarka, sutener oraz prawnik – szanowany obywatel. Losy tych ludzi splotą się niespodziewanie.

Czy chodzi o dzieciobójstwo, uprowadzenie lub handel dziećmi? Czytelnicy otrzymują pewną podpowiedź – w postaci tajemniczych fragmentów, w których opisana zostaje cudzoziemka zajmująca się niemowlęciem – ale zakończenie powieści przyniesie zaskakujące rozwiązanie.

 

Joanna Jodełka o sobie: urodziłam się w 1973 roku w Siedlcach, tam skończyłam liceum, następnie zostałam magistrem historii sztuki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, zajmowałam się restauracją, bo lubię dobrze zjeść, okazjonalnie pozowałam do zdjęć, nieoczekiwanie dla samej siebie niedawno zaczęłam pisać – w 2009 roku ukazał się mój debiutancki kryminał Polichromia – otrzymałam też stypendium PISF-u na scenariusz filmowy. Mój kolega napisał fajną muzykę, potem wziął do niej teksty moich piosenek, które namiętnie umieszczam na blogu – i tak bawimy się razem nutami i słowami…

 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów