31.01: Ryszard Klein w Zabrzu

«poprzedni     następny»
2014-01-16 11:44:17
news - 31.01: Ryszard Klein w Zabrzu

31 stycznia 2014 roku o godz. 17:00 w Księgarni Victoria w Zabrzu (Galeria Zabrze, poziom 0) odbędzie się spotkanie z Ryszardem Kleinem - pedagogiem, muzykiem, założycielem Zespołu Muzyki Dawnej "Allegro", autorem książek Jam jest oraz Cisza. Esencja naszego umysłu - publikacji nagrodzonej w plebiscytach serwisu Granice.pl Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Sowa. Serdecznie zapraszamy!

 

Cisza. Esencja naszego umysłu to nie poradnik pełen trywialnych porad czy sentencji nadających się wyłącznie do wpisania do pamiętnika - pisze Justyna Gul w recenzji książki. - To raczej mapa naszego wewnętrznego świata oraz zbiór wskazówek, jak się poruszać po tej krainie, pełnej niespodzianek i przeszkód. To swego rodzaju okulary, które pomagają nam dostrzec więcej, nie koncentrując się na nic nie znaczących detalach, którym - niestety - poświęcamy w życiu codziennym tak dużo uwagi. To zbiór metod służących weryfikacji swojego obrazu świata, a także samego siebie, o ile podejmiemy wyzwanie rzucone przez autora.

 

O książce Cisza. Esencja naszego umysłu:

Nasze życie jest lustrem, odbijającym obraz wewnętrznego świata.

Jeżeli chcę życie odmienić, muszę wyjść z ograniczeń własnych wyobrażeń, iluzji i lęków. 

Uleganie iluzji nie jest sprawą poglądów.

Problem tkwi w budowaniu poglądów na iluzjach. 

 

Książka odsłania wielobarwność ludzkiej natury. Jest podręcznikiem człowieka poszukującego. Przedstawione wartości wskazują na uniwersalną Prawdę opartą na zwykłym zdrowym rozsądku. Przedstawioną tu drogę rozwoju można określić jako duchowość psychologiczną. Książka składa się z trzech różnych części, skupionych wokół tych samych, stale pogłębianych myśli. Część trzecia wzbogacona jest o ćwiczenia medytacyjne.

Ryszard Klein 

 

Książka Ryszarda Kleina jest po prostu intrygująca. Wskazuje fakt, że wiele naszych działań i zachowań ma podłoże na poziomie nieświadomym. Książka jest uporządkowana i spójna wewnętrznie; zmuszająca do zatrzymania i refleksji nad światem i sobą. A może nad sobą i światem. Tylko tyle i aż tyle.

Urszula Koszutska, PSYCHOLOG

Opinia
Treści
just_monca Linia koment Niestety do Zabrza mam za daleko ;(
2014-01-16 11:50:00
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów