Muzeum Narodowe w Krakowie poleca: Kolor i blask

«poprzedni     następny»
2015-12-30 14:34:18
news - Muzeum Narodowe w Krakowie poleca: Kolor i blask

Muzeum Narodowe w Krakowie poleca czytelnikom swą najnowszą publikację - Kolor i blask. Ceramika architektoniczna oraz mozaiki w Krakowie i Małopolsce po 1945 roku. W monografii przedstawione zostały mozaiki i dekoracje znajdujące się w 32 miejscowościach Małopolski, wykonane w latach 1950-1993 z ceramiki, a także ze szkła oraz materiałów eksperymentalnych. Składające się z kilku części opracowanie ma walory przewodnika po opisywanych miejscach i ich historii, albumu ukazującego dekoracyjne walory mozaik i ceramiki oraz stanowiącego ich dokumentację, jest zarazem publikacją naukową, systematyzującą i poszerzającą wiedzę na temat powojennej plastyki w architekturze naszego regionu. 

 

Pomyślane jest także jako głos w dyskusji na temat roli i wartości tego typu kompozycji oraz konieczności ich ochrony. Książka jest więc adresowana do szerokiego grona odbiorców. Z pewnością zainteresuje nie tylko osoby zajmujące się historią sztuki i architektury oraz służby konserwatorskie, lecz także mieszkańców poszczególnych miejscowości, lokalne władze i turystów, oraz coraz liczniejszych miłośników ceramiki i mozaik. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Warto sięgnąć po publikację Kolor i blask - nie tylko z uwagi na jej walory poznawcze, ale również estetyczne:  

 

wnetrze1wnetrze2

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Książka będzie idealnym prezentem dla osób kochających historię opisów, przyczyn i powstawania skąd i po co?
2016-01-09 20:44:14
dayna15 Linia koment ciekawe :)
2015-12-30 14:41:50
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów