Fonetyka śpiewa Bursę

«poprzedni     następny»
2013-12-03 15:27:43
news - Fonetyka śpiewa Bursę

„…Album Fonetyki ma szanse, by powtórzyć sukces albumów Kultu z piosenkami Stanisława Staszewskiego…”  

Bartosz Marzec – Rzeczpospolita

 

"…odsłuch jest miłym zaskoczeniem. Promujące płytę „Rozstanie” to ciężki, ale pełen emocji numer,…”

Jakub Żulczyk – Wprost

 

„..wiersze Wojaczka ożyły, przemawiając współczesnym językiem kaskaderów serca.” 

Daniel Wyszogrodzki – Zwierciadło

 

„…o to Wojaczkowi chodziło...”

Agata Żurawska – PAP 

 

Tak pisano o debiutanckim albumie…. w tym tygodniu ukazała się kolejna  płyta zespołu Fonetyka.

 

Płyta BURSA to dowód,  że polskie zespoły znów wiedzą jak grać, co więcej wiedzą o czym. Nowy album warszawskiego trio wypełniają utwory z wybitnymi tekstami Andrzeja Bursy. Nowe dzieło Fonetyki to muzyka dojrzalsza i mocniejsza brzmieniowo, inspirowana dokonaniami takich zespołów jak Joy Division, Coldplay, Muse czy Depeche Mode.  Dla fanów twórczości poety to sytuacja wyjątkowa, nigdy wcześniej żaden artysta nie pokusił się o nagranie albumu z wierszami Bursy, dla stale rosnącej grupy fanów zespołu to wyczekiwana pozycja ich domowych kolekcji płyt.

 

- Na tej płycie najważniejsze są treści i emocje, podczas nagrań wyobrażałem sobie, że nagrywamy soundtrack do wyimaginowanego filmu, co pomogło zbudować ciekawy ambientowy klimat. Bursa, to nie tylko nowy album, ale również nowy przełomowy skład zespołu - mówi wokalista i producent albumu Przemysław Wałczuk. - Dołączył do nas nowy perkusista Jacek Kościuszko, reżyser teledysków Kultu, T-Love i innych, który zadba też o krótkie formy filmowe zespołu. Będziemy mieli piękne klipy. Poza płytą w księgarniach przygotowaliśmy też prezent dla publiczności, tak jak w przeszłości debiutancką Ep-kę, podobnie teraz, udostępniliśmy w sieci film pt. „Fonetyka - Miłość, Nadzieja i Warszawa - Fantom”. 

 

FONETYKA to wg jednych zbyt polskie granie, by tego zespołu słuchać, wg innych - jeden z najbardziej interesujących projektów muzycznych tworzących muzykę alternatywną w kraju. Debiutowali albumem z muzyką do tekstów Rafała Wojaczka. Płyta z tekstami Andrzeja Bursy to konsekwencja w tworzeniu dla wymagających polskich słuchaczy i wejście zespołu na wyższy poziom artystyczny, który z pewnością przyniesie mu nowych, oddanych fanów. Molowe melodie i charakterystyczne brzmienia syntezatorów i rockowych gitar w muzyce Fonetyki skomponowane z twórczością literacką to zaskakujące połączenie, które tworzy niepowtarzalny styl zespołu nawiązujący do muzyki lat 80-ych. 

 

informacja nadesłana

Opinia
Treści
takahe Linia koment Chętnie zapoznam się z nową płytą Fonetyki :)
2013-12-03 15:39:20
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów