Kolejny fragment "Gdy kochają anioły"

«poprzedni     następny»
2014-10-13 14:38:19
news - Kolejny fragment "Gdy kochają anioły"

Nominację do tytułu "Najlepszej książki na jesień otrzymała powieść Gdy kochają aniołyktóra ukazała się nakładem Wydawnictwa Cień Kształtu. To debiutancka powieść Dariusza Kunickiego. Ta osadzona w magicznej trójmiejskiej atmosferze książka pozwala Czytelnikom śledzić losy bohaterów niezwykłej historii miłosnej.

 

Adrianna, 23-letnia studentka filozofii, marzy o tym, by ukochany mężczyzna pozostał jej wierny na całe życie. Za namową kobiety poznanej na portalu o czarach przyjeżdża do Gdańska na spotkanie z tajemniczym Gabrielem, autorem książki uczącej rzucania miłosnych uroków. Mężczyzna okazuje się być jednym z najwyższych kapłanów czarnej magii, który zdradza Adriannie tajemnicę wszechświata i nieśmiertelności. Z pomocą wiedźmy Agaty dziewczyna poznaje sekrety czarnej magii oraz fascynujące fakty na temat swojej przeszłości. Aby dowiedzieć się, kim była w poprzednim wcieleniu, wyrusza w gwiezdną podróż do wymarłego kręgu. Nie wie jeszcze, że to wydarzenie odmieni jej życie i będzie miało wpływ na losy całej ludzkości... Jak dalej potoczą się jej losy? Warto się o tym przekonać podczas lektury powieści Gdy kochają anioły. Książka rywalizuje o uznanie jurorów i czytelników w II etapie plebiscytu "Najlepsza książka na jesień". Można na nią głosować na www.ksiazkanajesien.pl. Dziś publikujemy drugi z jej premierowych fragmentów: 

 

– Zostawisz mnie, zobaczysz – nagle przypomniała sobie słowa wiedźmy – znowu urodzę ci syna, którego nigdy nie ujrzysz, a świat pogrąży się przez nas w chaosie – dodała z rezygnacją. – Ludzie mnie przeklną i kolejny raz w następnym wcieleniu będą topić na wiosnę moją podobiznę.

Odsunęła się od Gabriela, aby mógł lepiej przyjrzeć się wiankowi z cierniami na jej głowie. Z rozciętej skóry na czole i skroniach sączyła się krew. 

Gabriel przyjrzał się jej uważnie, ale bez trwogi, jakiej się spodziewała. 

– Tak bardzo zależy ci na losie ludzkości? – spytał po chwili zastanowienia.

– A tobie nie? – nie kryła zaskoczenia. – Przecież Stwórca, jakiekolwiek nosi imię, wybrał cię, abyś strzegł ludzi i Ziemi. 

– Strażnicy Przyszłości przede wszystkim strzegą siebie, Adrianno – pokiwał głową i uśmiechnął się niepewnie. – Dbamy o przyszłość Ziemi i ludzi tylko dlatego, że bez nich nie moglibyśmy się odrodzić. Podobnie jak kwiaty nie mogłyby zaistnieć bez żyznej gleby i swoich barwnych przodków – a widząc zaskoczenie malujące się na twarzy dziewczyny, dodał: 

 – Tak, jesteśmy samolubni i uczucia ludzi niewiele nas obchodzą. Tylko że ja, w odróżnieniu od pozostałych upadłych, dawno temu poznałem smak miłości… Dzięki tobie – dodał z czułością. 

 Wpatrywał się w twarz Adrianny, pragnąc dostrzec jak najwięcej oznak uczucia, jakim go kiedyś darzyła. Rozum jednak podpowiadał mu, że skoro w nowym wcieleniu znają się od niedawna, będzie musiał jeszcze trochę poczekać, zanim powróci dawna namiętność. 

– Szkoda, że pamiętam tylko kilka chwil z naszego wspólnego życia – powiedziała zamyślona.

– Wszystko sobie przypomnisz, uwierz mi – Gabriel zapewnił ją przepełnionym pasją głosem. – A zresztą po co rozpamiętywać przeszłość? Przed nami nowe życie i dużo szczęśliwych chwil. A najważniejsze – znowu skupił się na jej twarzy, na której malowała się niepewność i zagubienie – że następnym razem odrodzimy się blisko siebie i nie będą targały mną wątpliwości, czy aby cię odnajdę. 

Widząc, jak jego ukochana odzyskuje pamięć, upadłego anioła ogarnęła radość granicząca z euforią. Zaczynało do niego docierać, że koszmar długiej i bolesnej rozłąki powoli się kończy. 

- Sama nie wiem – Adrianna zawahała się. Zrobiło jej się żal Gabriela. Wiedziała, ile wycierpiał, i rozumiała jego radość z ich spotkania. Aczkolwiek nadal powracało jedynie wspomnienie jej uczuć do niego, których nie potrafiła ożywić. I nie była do końca przekonana, czy tego pragnie.

 

Opinia
Treści
czarniutka21 Linia koment coraz bardziej kusi mnie ta książka ;)
2014-10-13 15:10:51
szpachela Linia koment Jak dotrze do biblioteki, to chyba zapoznam się z całością :)
2014-10-13 14:45:11
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów