Konkurs Literacki im. Z. Herberta

«poprzedni     następny»
2008-02-16 01:19:07

Wydawnictwo Br@ndBook London Publishing organizuje ogólnopolski i ogólnopolonijny Konkurs Literacki na prozę i poezję, z okazji roku Zbigniewa Herberta, który przypada na 2008 rok.

Tematyka nadsyłanych prac jest dowolna, a w konkursie mogą brać udział zarówno twórcy zrzeszeni jak i niezrzeszeni. Jury będzie oceniało prace niepublikowne i wcześniej nienagradzane.Prace napisane w języku polskim należy nadsyłać do 29 lutego 2008.

Organizatorzy wyodrębnili dwie kategorie: prozę i poezję, powołali komisję konkursową. W składzie komisji oceniającej poezję zasiądą Andrzej Grzyb (przewodniczący), Adam Ziemianin i Alina Siomkajło. Przewodniczącym komisij konkursowej oceniającej prozę będzie Stefan Chwin, w jej sład wejdą również Stanisław Srokowski i Mariusz Byliński.

Jury przyzna trzy nagrody w każdej z kategorii. Pierwsza nagroda w obu kategoriach to wydanie książki w wydawnictwie Br@ndBook London Publishing, druga to honorarium pieniężne w wysokości 100 funtów, trzecia - 50 funtów. Przewidywane są też nagrody wyróżnienia przyznane przez sponsorów. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w antologii po konkursowej.

Ogłoszenie wyników nastąpi 19 kwietnia 2008 roku Londynie.

Źródło:IAR 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów