"Koralina" w teatrze

«poprzedni     następny»
2009-03-20 17:35:08

Bestsellerowa "Koralina" Neila Gaimana będzie miała premierę teatralną.
Spektakl lalkowy Koralina w reżyserii Włodzimierza Fełenczaka wystawia Gdański Teatr Miniatura. Gdański Teatr Miniatura jako pierwszy i jedyny w Polsce uzyskał prawa do scenicznej realizacji książki. Spektakl będzie miał premierę 26 kwietnia tego roku.


Miesiąc po filmowej premierze "Koraliny" w reżyserii Henry'ego Selicka wybitny reżyser teatru lalek Włodzimierz Fełenczak prezentuje w Gdańsku własną wersję tego utworu. Groźne i niesamowite perypetie 11-letniej dziewczynki, która wpada w pułapkę zastawioną przez podstępną wiedźmę, przedstawione są tu przy użyciu różnorodnych technik lalkowych, a przede wszystkim za pomocą tzw. czarnego teatru, dającego niezwykłe, magiczne efekty. Alternatywny świat wykreowany w "Koralinie" przez "króla snów" -
jak się często określa Gaimana - idealnie wpisuje się w formę czarnego teatru, tworzącego fantastyczną rzeczywistość na granicy światła i ciemności, w której lalki, rekwizyty i elementy scenografii poruszają się "same", bez widocznego udziału aktora, żyjąc niejako własnym życiem.

W czasach wspaniałej filmowej techniki animacyjnej rzadko mamy okazję doświadczyć czarów tworzonych na żywo, tu i teraz przed oczami widza.Warto więc odwiedzić MINIATURĘ i zobaczyć tę fascynującą opowieść o obronie realnego świata przed złudzeniem, o lęku i odwadze, o zwycięstwie dobra nad złem w innym, nowym świetle teatralnej latarni magicznej -zwłaszcza że cała akcja dzieje się tym razem w naszym baśniowym Sopocie.
Gorąco zapraszamy wszystkie odważne duże dzieci wraz z rodzicami, a także licznych fanów twórczości kultowego już autora komiksów i powieści,scenarzysty filmowego i radiowego - świetnego znawcy dziecięcej wyobraźnii wielbiciela bardzo mądrych kotów.Przekład - Paulina Braiter

Adaptacja - Włodzimierz Fełenczak

Reżyseria - Włodzimierz Fełenczak

Scenografia - Mikołaj Malesza

Muzyka - Czesław Wrzos

Ruch sceniczny - Andrzej Komorowski

Zapraszamy!

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów