Książki dobre dla dzieci

«poprzedni     następny»
2015-12-04 10:15:36
news - Książki dobre dla dzieci

Wydawnictwo ADAMADA publikuje książki dobre dla dzieci. Do tej pory wydaliśmy 40 nowych tytułów. Każdy starannie wyselekcjonowany pod względem edytorskim i merytorycznym. Część (publikacje zagraniczne) zdobyła nominacje do prestiżowych nagród literackich i międzynarodową popularność. Wszystkie zostały stworzone przez cenionych pisarzy i ilustratorów. 

Jakie to książki?

 

Wyjątkowe z różnych przyczyn

 

Jedne z powodu niepowtarzalnych postaci, takich jak grymaśny, ale pocieszny jamnik – bohater Humorów Hipolita Kabla. Inne z racji największego zagęszczenia emocji na stronę – jak w poetyckich opowieściach o Mai. Jeszcze inne ze względu na liczbę uśmiechów wywołanych u czytelnika – na przykład przez paczkę urwisów z Do czego służy kotlet? czy rodzeństwo z Zosia, Ernest i ktoś jeszcze.

 

Poświęcone dziecięcym problemom

 


Czasem mówimy o nich bardziej serio, a czasem z przymrużeniem oka. W naszych książkach znaleźć można odpowiedzi nie tylko na trudne dziecięce pytania o sens życia, przemijanie i śmierć, lecz także na te osobliwe, choćby „do czego może służyć kotlet schabowy?”.

 

Pożytecznie zajmujące czas

 

Jak łamigłówki – prawdziwe wyzwanie dla szarych komórek (także dorosłych odbiorców) – czy nietuzinkowe kolorowanki, które poza nauką rysowania ćwiczą spostrzegawczość i rozwijają wyobraźnię, lecz przede wszystkim wywołują w dzieciach naturalną chęć samodzielnego tworzenia.

 

 

Więcej o książkach Wydawnictwa ADAMADA znajdziesz na www.adamada.pl

 

informacja nadesłana

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Uważam,że dziecku jest potrzebna dobra literatura właśnie w postaci łamigłówek, którą ułatwią mu proces myślenia w zdobywaniu w prostu sposób wiedzy.
2015-12-14 21:48:05
dayna15 Linia koment fajnie, trzeba zacząć uzupełniać biblioteczkę dla malucha
2015-12-04 10:19:41
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów