Kto kupi rękę?

«poprzedni     następny»
2010-10-06 10:51:35
news - Kto kupi rękę?

 

"Agnieszka Szygenda ma pióro lekkie, a styl na tle współczesnej prozy polskiej osobny. Samoistny. Specjalizuje się w makabrycznej grotesce, wiele mówiącej o pokoleniu profesjonalistów wchodzących powoli w wiek średni. Wolnorynkowi przodownicy pracy zaczynają przeliczać zyski i straty, a kobiety po latach związków przecierają oczy ze zdumienia. Wieje grozą. Zionie czarnym humorem. Dzieje się." - tak o prozie tej współczesnej autorki pisała Kazimiera Szczuka. Nakładem Wydawnictwa Bliskie ukazała się świetna powieść Agnieszki Szygendy "Kupię rękę" - książka, która w sieci święci triumfy i wzbudza ogromne zainteresowanie.  

 

Olgierd idzie przez życie na skróty. Sfrustrowany, pełen kompleksów i tłumionego gniewu, pewnego dnia postanawia zabawić się cudzym kosztem... Student Tomek daje ogłoszenie o "sprzedaży" ręki. Co go zmusiło do tak desperackiego kroku? Iga, zainspirowana ogłoszeniem, niepewna uczuć ukochanego mężczyzny, wystawia na aukcję siebie. Może zechce ją kupić ten jedyny? Troje bohaterów, trzy wnikliwe opisy ludzkich losów.

 

Czy Olgierd, Tomek i Iga zdołają zwalczyć kompleksy i otworzyć się na świat i ludzi? Czy te dramatyczne wydarzenia pozwolą im dostrzec niezauważone dotychczas wartości i sprawią, że ich życie się zmieni?

 

"Nie mam zwyczaju mówić innym, jak powinni żyć. Zbyt mało wiem o drugim człowieku. W zasadzie nie wiem o nim prawie nic prócz tego, że jest zupełnie inny niż ja." - podkreśla Agnieszka Szygenda. 

 

 

KLIKNIJ, by kupić tę książkę NAJTANIEJ w naszej księgarni internetowej!

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów