Literacka wojna płci - miłość, zdrada i zbrodnia we Wrzeszczu!

«poprzedni     następny»
2012-06-06 00:11:07
news - Literacka wojna płci - miłość, zdrada i zbrodnia we Wrzeszczu!

Takiego spotkania jeszce nie było! Zdobyć Manhattan - miłość, zdrada i zbrodnia, czyli wojna płci w literaturze. Już we środę, 13 czerwca, w Bibliotece Manhattan we Wrzeszczu (al. Grunwaldzka 82, CH Manhattan, II piętro) spotka się 10 osobowości. Twórcy opowiedzą o tym, co ich w literaturze pociąga, a co - odrzuca. To więcej niż spotkanie autorskie. Ba, to więcej niż dziesięć spotkań autorskich razem wziętych. Krótko mówiąc - będzie się działo. 

 

Manhattan zdobywać będą: 

 

Panel literacki jest jak emocjonujący mecz. Nikt z widzów nie wie, czyj serw będzie mocniejszy i celniejszy: zagrywka "kryminalistów", czy może taktyka specjalistów od romansów? Czytelnicy mają okazję spotkać się nie z jednym pisarzem, jak to jest w zwyczaju przy tradycyjnym wieczorze autorskim, tylko z grupą autorów poczytnych książek, którym nie brakuje poczucia humoru i pasjonujących opowieści z kulis literackiej kuchni.

Literatura jest zajmująca! Raz ma kolor blond, raz długie nogi, miewa też wąsy i zakola. I na pewno, na pewno, ma dużo do powiedzenia, co widać i słychać na literackich panelach, które ostatnio podbijają czytelniczy rynek. Autorzy i autorki romansów, kryminałów, sensacji i powieści obyczajowych ze swadą stają do literackich pojedynków, uchylając przy tym rąbka tajemnicy, jak powstają ich powieści. 

Panele to wędrujący literacki salon, który miał swój początek w Siedlcach. To tam w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki spotkało się 13 pisarek, by dyskutować o zjawisku literatury kobiecej. Panel pod nazwą "Rzeczpospolita Babska literkami pisana, czyli... trup w szafie!" odbił się takim echem (nie tylko w literackim światku). W Sanoku pisarki debatowały o miłości i zbrodni udowadniając, że... mężczyzna fatalny też istnieje i w literaturze ma się dobrze! W Gdańsku pisarki i pisarze przyjrzą się... wojnie płci. 

Opinia
Treści
takahe Linia koment Ciekawe jak się spotkanie zakończyło ;)
2014-02-05 21:21:53
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów