Mayfly Asia Extreme - przegląd filmów azjatyckich

«poprzedni     następny»
2007-11-17 00:36:48
Na 2008 rok została zapowiedziana premiera 8 azjatyckich tytułów, które zobaczyć będzie można w ramach przeglądu filmowego Mayfly Asia Extreme.
Filmy promuje pierwszy, jedyny serwis azjatycki: www.asiaextreme.pl
 
 
Już wkrótce w kinach spotkamy się z:
 
Bangkok Dangerous, dramat sensacyjny
rok produkcji: 1999
 
reżyseria: Oxide Pang Chun, Danny Pang
scenariusz: Oxide Pang Chun, Danny Pang
obsada: Pawalit Mongkolpisit, Premsinee Ratanasopha, Patharawarin Timkul, Pisek Intrakanchit, Korkiate Limpapat, Piya Boonnak
 
Bohaterem filmu jest Kong, głuchoniemy, płatny zabójca. Jego najlepszym przyjacielem jest Joe, pogrążający się w depresji i alkoholizmie były morderca. Mroczne życie Konga zmienia się, gdy spotyka śliczną Fon. Postanawia wycofać się z zawodu i rozpocząć normalne życie. Jego szczęście nie trwa jednak długo...
Na własną rękę wymierza sprawiedliwość i rozprawia się z podziemnym światem Bangkoku.
 
The Eye (AKA Jian gui / Gin gwai), horror
rok produkcji: 2002
 
reżyseria: Oxide Pang Chun, Danny Pang
scenariusz: Jo Jo Yuet-chun Hui, Oxide Pang Chun, Danny Pang
obsada: Angelica Lee Sum-Kit, Lawrence Chou Chun-Wai, Chutcha Rujinanon, Pierre Png, Edmund Chen, Candy Lo Hau-Yam
 
W Hongkongu mieszka 20-letnia dziewczyna o imieniu Mun. Od drugiego roku życia jest niewidoma. Po 18 latach, ma szansę rozpocząć normalne życie. Zostaje poddana operacji przeszczepu rogówki. Stopniowo odzyskuje wzrok. Jednak to, co widzi jest przerażające - dziwne, niewyjaśnione rzeczy, których inni nie dostrzegają.
Ciąży na niej klątwa, dawcy rogówki, młodej dziewczyny o imieniu Ling. Ona także widziała podobne rzeczy. Mun stara się odkryć tajemnicę ciążącej na niej klątwy.
 
Love Battlefield (AKA Ai zuozhan), akcja, romans
rok produkcji: 2004
 
reżyseria: Pou-Soi Cheang
scenariusz: Joe Ma
obsada: Eason Chan, Niki Chow, Kenny Kwan, Carl Ng, Hailu Qin, Zhiwen Wang, Ho-Yin Wong
 
Yui i Ching wybierają się na wakacje, jednak tuż przed odlotem zostaje im skradziony samochód. Wybucha kłótnia, w wyniku, której Yui sam jedzie na lotnisko. Odnajduje skradziony samochód, w którym ukrywa się przestępca o imieniu Wah. Dowiedziawszy się, że Yui pracuje jako pielęgniarz, porywa go, aby ten wyleczył jego rannego partnera. Niestety partner umiera podczas operacji. Wściekły Wah poprzysięga zemstę na Yui.
 
A World Without Thieves (AKA Tian xia wu zei), dramat sensacyjny
rok produkcji: 2004
 
reżyseria: Xiaogang Feng
scenariusz: Xiaogang Feng
obsada: Andy Lau, Rene Liu, You Ge, Baoqiang Wang, Bingbing Li, You Yong, Gordon Lam Ka-Tung, Fu Biao, Fan Wei, Feng Yuan-Zhang, Xu Fan
 
Wang Bo i Wang Li to romantyczna para profesjonalnych złodziei. Spotykając na swojej drodze Xa Gen, Wang Li decyduje się na zmianę dotychczasowego trybu życia. Xa Gen to szlachetny wieśniak wierzący, że żyje w świecie, w którym panuje idylla. Dorabiając się 60 tysięcy jenów w buddyjskim klasztorze, decyduje się na powrót w rodzinne strony.
Pociąg, którym podróżuje z Wang Li opanowany zostaje przez okrytego złą sławą Wujka Billie’go i jego grupę. Wang Li opiekuje się Xa Genem i traktuje go jak swojego młodszego brata. Wkrótce dochodzi do heroicznej walki między dobrem a złem, niewinnością a fałszem. A Wang Bo ostatecznie staje się kimś więcej niż kiedykolwiek mógł się spodziewać - wybawcą i prawdziwym bohaterem.
 
Breaking News (AKA Daai si gin / Da shi jian), dramat sensacyjny
rok produkcji: 2004
 
reżyseria: Johnnie To
scenariusz: Chan Hing Kai, Ip Tin Shing
obsada: Richie Jen, Kelly Chen, Nick Cheung, Cheung Siu Fai, Hui Shiu Hung, Lam Suet, You Yong, Ding Hai Feng, Li Hai Tao, Simon Yam, Maggie Shiu
 
Pięciu złodziei zmusza do kapitulacji i upokarza oddział pościgowy policji.
Po tym wydarzeniu władze decydują się odzyskać dobre imię i złapać bandytów za wszelką cenę. Mobilizują w tym celu całe miasto. Trzydzieści tysięcy policjantów patroluje każdą ulicę.
Detektyw Heng prowadzący śledztwo na własną rękę, przypadkowo odkrywa kryjówkę złodziei.
 
Mad Detective (AKA Sun taam), akcja
rok produkcji: 2007
 
reżyseria: Johnny To, Ka-Fai Wai
scenariusz: Wai Ka Fai, Au Kin Yee
obsada: Ka Tung Lam, Ching Wan Lau, Jay Lau, Kelly Lin, Andy On
 
Znakomity dramat kryminalny zrealizowany przez Johnniego To wspólnie z Wai Ka Fai.
Tytułowy "Mad Detective" to detektyw Bun, który stosuje bardzo niekonwencjonalne metody śledcze przy rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek kryminalnych. Metody, które prowadzą do szaleństwa..
 
 
Szczęście (AKA Happiness), dramat, romans
rok produkcji: 2007
 
reżyseria: Jin-ho Hur
scenariusz: Jin-ho Hur, Suk-yeon Lee, You-min Seo, Joon-ho Shin
obsada: Jeong-min Hwang, Su-jeong Lim
 
Young-soo wiedzie hulaszczy żywot właściciela jednego z nocnych klubów w Seulu. Dowiadując się, że cierpi na marskość wątroby, decyduje się przekazać interes wspólnikom i udaje się na leczenie do kliniki. Wkrótce odzyskuje zdrowie i zakochuje się w Eun-hee, która cierpi na ciężką chorobę płuc. Para postanawia zamieszkać razem w starym domu niedaleko sanatorium.
Pewnego dnia Young-soo powraca do swojego dawnego trybu życia, zostawiając chorą Eun-hee.
Wyrzuty sumienia każą mu powrócić do ukochanej. Okazuje się, że ich stary dom stoi pusty, a jego ukochana spędza w sanatorium ostatnie dni, które jej pozostały.
 
 
Eye In The Sky, kryminał, thriller
rok produkcji: 2007
 
reżyseria: Yau Nai Hoi
scenariusz: Yau Nai Hoi, Au Kin Yee
obsada: Simon Yam, Tony Leung, Kate Tsui, Lam Suet, Maggie Siu, Cheung Siu Fai
 
CIB to najbardziej tajny dział policji w Hong Kongu. Agenci wyglądają jak zwyczajni ludzie i potrafią znakomicie wtopić się w tłum.
 
Kapitan Huang (Simon Yam) prowadzi Bo - nowego żółtodzioba w zespole (Kate Tsui). Wspólnie z zespołem rozpracowują szajkę złodziei. Szybko odkrywają, iż podejrzani planują napad na sklep z biżuterią. Po szczegółowym śledztwie, okazuje się, że trop prowadzi do tajemniczej osoby będącej „mózgiem” gangu.
 
Chen (Tony Leong Ka-Fai) przypomina być może zwykłego kujona, ale tak naprawdę jest groźnym, profesjonalnym  kryminalistą, który z powodzeniem zwodzi policję. Zaalarmowany prowadzonym śledztwem, Chen decyduje się odwołać napad. Jak się okazuje, decyzja ta została podjęta zbyt późno…
 
 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów