Media publiczne już nie Cogito

«poprzedni     następny»
2009-07-27 10:30:08

Nie będzie rozstrzygnięcia drugiej edycji konkursów Cogito (literatura piękna) i Opus (muzyka poważna), bo Telewizja Polska i Polskie Radio nie mają pieniędzy na przyznanie dwóch nagród po 200 tys. zł – informuje portal Press.pl

„W związku z dramatyczną sytuacją finansową mediów publicznych przedstawioną przez oba zarządy członkom jury Nagród Mediów Publicznych Opus i Cogito jury podjęły decyzję (…) o nieprzyznaniu nagród głównych” – czytamy we wspólnym oświadczeniu TVP i Polskiego Radia.

Zwycięzcę drugiej edycji Nagrody Mediów Publicznych Cogito mieliśmy poznać 14 września. Do nagrody Cogito nominowali byli: Andrzej Bart za książkę „Fabryka muchołapek” (Wydawnictwo W.A.B., Warszawa), Krzysztof Czyżewski za książkę „Linia powrotu. Zapiski z pogranicza” (Wydawnictwo Pogranicze, Sejny), Andrzej Dobosz za książkę „Ogrody i śmietniki” (Biblioteka „Więzi”, Warszawa), Inga Iwasiów za książkę „Bambino” (Świat Książki, Warszawa), Bożena Keff za książkę „Utwór o Matce i Ojczyźnie” (Korporacja Ha!art, Kraków), Jacek Milewski za książkę „Dym się rozwiewa” (Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań) oraz Jarosław Marek Rymkiewicz za książkę „Kinderszenen” (Wydawnictwo Sic!, Warszawa).

za: www.rynek-ksiazki.pl 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów