Mini wywiad z Patrickiem Rothfussem

«poprzedni     następny»
2012-01-17 12:43:45
news - Mini wywiad z Patrickiem Rothfussem

Zapraszamy do lektury wywiadu z Patrickiem Rothfussem, autorem książki "Strach mędrca". Dzisiaj trafia do księgarń 2 część - część  1 trafiła do sprzedaży w połowie listopada ubiegłego roku.

 

Dziesięciosekundowy wywiad, czyli kilka pytań do Patricka Rothfussa (zaczerpnięty z AMAZON.COM).

 

P: Czy zawsze byłeś fanem powieści z gatunku fantasy?

Rothfuss: Zawsze. Pierwsze książki bez obrazków, które przeczytałem, to były Kroniki Narnii. Potem moja mama podarowała mi "Hobbita" i "Jeźdźców smoków". Dorastałem czytając wszystkie powieści fantasy i science-fiction jakie potrafiłem znaleźć. Czasami chodziłem do pobliskiej księgarni i przyglądałem się książkom ustawionym na półkach. Czytałem też oczywiście utwory nie należące do fantastyki. Ale fantastykę darzę jednak szczególnym sentymentem.

 

P: Masz jakichś ulubionych autorów? Książki?

Rothfuss: Hmm... Może podeślę wam całą listę? (http://www.amazon.com/gp/richpub/listmania/fullview/RIP2RB8AVXFF8/)

 

P: W jaki sposób historia Kvothego przyszła ci do głowy? Zawsze planowałeś stworzyć trylogię?

Rothfuss: Historia zaczęła się od samej postaci głównego bohatera. Od samego początku wiedziałem, że fabuła będzie kręciła się wokół niego. W zasadzie jest to najprostsza z możliwych historii: zapis całego życia pewnego człowieka. To mit bohatera widziany zza kulis. To książka o eksplorowaniu, odkrywaniu świata, a także o pragnieniu dotarcia do prawdy ukrytej pod różnymi historyjkami. Ta historia ma wiele elementów. Jak widać, nie jestem najlepszy w opisywaniu jej. Zawsze mówię ludziom "Gdybym potrafił ująć to wszystko w 50 słowach, to nie pisałbym o tej całej książki". Nie planowałem jednak całej trylogii. Po prostu zacząłem spisywać wszystko i okazało się to tak długie, że musiałem podzielić to na kawałki. W historii zdarzyły się trzy przełomowe momenty... No i mamy trylogię.

 

P: Co teraz czeka naszego bohatera?

Rothfuss: Cóż... Nie popieram za bardzo spoilerów. Mogę jednak zdradzić, że Kvothe dojrzewa nieco w drugim tomie. Studiuje dokładniej magię. Uczy się jak walczyć, daje się wplątać w polityczne rozgrywki na pewnym dworze i zaczyna odkrywać niektóre tajemnice w zakresie romansów i związków, co również jest na swój sposób magiczne.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów