Mistrzowie sensacji o manuskrypcie Chopina

«poprzedni     następny»
2008-12-09 23:02:23

Już w styczniu nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się książka napisana przez 15 uznanych twórców powieści sensacyjnych. Najbardziej oryginalna powieść od lat! Piętnastu mistrzów sensacji. Jeden rewelacyjny thriller!


W ręce Harolda Middletona, byłego pracownika wywiadu wojskowego, ścigającego bałkańskich zbrodniarzy wojennych, trafia rękopis nieznanej partytury Chopina, pochodzący prawdopodobnie ze zbiorów zaginionych podczas drugiej wojny światowej. Wkrótce zostaje zamordowany warszawski kolekcjoner muzyki, który przekazał mu manuskrypt, a Middleton przekonuje się, że ktoś dybie także na jego życie. Okazuje się, że nuty kryją tajemnicę, która może stanowić śmiertelne zagrożenie dla tysięcy ludzi. Gdy Middleton próbuje ją poznać, zostaje oskarżony o zabójstwo, jest poszukiwany przez FBI i ucieka przed nieznanymi prześladowcami, usiłującymi go zgładzić. Niebawem na jego drodze staje najgroźniejszy z przeciwników - zagadkowy człowiek, którego znał w przeszłości jako Fausta. On także pragnie zdobyć cenny rękopis. 

“Manuskrypt Chopina” to jedyny w swoim rodzaju thriller, efekt pracy piętnastu światowej sławy autorów. Jeffery Deaver wymyślił postaci oraz zawiązał akcję, pozostali pisarze napisali kolejno rozdział po rozdziale. Żaden z nich nie wiedział jednak, jak potoczy się akcja, który bohater pozostanie przy życiu oraz które wątki zostaną kolejno rozwinięte. Pomysłodawca “Manuskryptu Chopina” - Jeffery Deaver, zainspirowany swoimi wizytami w Polsce, umiejscowił akcję pierwszego rozdziału w Warszawie oraz w Krakowie. Wiele polskich akcentów można też odnaleźć w całej powieści. 

Książkę polecają

“Manuskrypt Chopina”, niezwykła i nowatorska książka pióra mistrzów thrillera, to coś znacznie więcej niż suma jej części składowych. Każdy z jej autorów błyszczy indywidualnym talentem, dodając własny, wyjątkowy element do barwnego i pasjonującego kalejdoskopu zdarzeń, zagadek i zbrodni. Lektura obowiązkowa!
James Rollins, autor “The Judas Strain”

Wspaniała opowieść napisana przez plejadę znakomitych autorów, której każdy genialny rozdział dorównuje pozostałym. Wybitne wspólne osiągnięcie piętnastu mistrzów thrillera. Od pierwszego zdania akcja rusza z zawrotną prędkością, nawet na chwilę nie zwalniając tempa. Nie wolno przegapić.
Steve Berry, autor “The Venetian Betrayal” 

Autorzy powieści

Jeffery Deaver 
Lee Child 
David Corbett
Joseph Finder
Jim Fusilli
John Gilstrap
James Grady
David Hewson
John Ramsey Miller
P.J. Parrish
Erica Spindler
Peter Spiegelman
 Lisa Scottoline
S.J. Rozan
Ralph Pezzullo

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów