Morcheeba zagra na Europejskim Stadionie Kultury!

«poprzedni     następny»
2011-08-12 10:09:28
news - Morcheeba zagra na Europejskim Stadionie Kultury!

Od 12 do 14 sierpnia Rzeszów zaleje fala blisko 100 wydarzeń kulturalnych odbywających się w ramach Europejskiego Stadionu Kultury - polskoukraińskiego programu kulturalnego, nawiązującego do organizowanych przez oba kraje mistrzostw EURO 2012.

 

Gościem specjalnym koncertu inauguracyjnego „Gramy razem!”, będzie brytyjska gwiazda trip-hopu, zespół Morcheeba.

 

Morcheeba to jedna z najsłynniejszych grup trip-hopowych. Zespół założony w 1995 roku w Dover przez braci Paula i Rossa Godfrey'ów sławę zyskał dzięki charyzmatycznej wokalistce Skye Edwards. Jej fenomenalny głos w połączeniu z muzyką braci Godfrey'ów, sprawił, że grupa szybko odniosła międzynarodowy sukces. Pierwsza, wydana w 1996 roku płyta zatytułowana "Who Can You Trust?”, zaprezentowała niepowtarzalny styl zespołu i zapewniła grupie pierwsze miejsca na światowych listach przebojów. Bestsellerem okazał się wydany w 2000 roku krążek „Fragments of Freedom" z przebojem "Rome Wasn't Built in a Day". To na nim, w bluesowych aranżacjach, Skye Edwards zaprezentowała swoje niezwykłe możliwości wokalne. Choć w 2003 roku członkowie zespołu rozstali się, a Skye rozpoczęła karierę solową, po siedmiu latach nawiązali ponowną współpracę, co stało się jednym z najbardziej
spektakularnych i oczekiwanych powrotów muzycznych 2010 roku. Do tej pory Morcheeba wydała 8 albumów a na koncie ma miliony sprzedanych płyt. Podbiły one serca zarówno sympatyków brzmień klubowych, jak i fanów innych gatunków muzycznych. Muzyka Morcheeby to także niezwykle nastrojowe ballady, które pojawiły się w między innymi w filmach „Wróg u bram”, „Tegoroczna miłość” czy „Traffic”.

 

Na koncercie w Rzeszowie usłyszymy zarówno największe hity zespołu jak i utwory z ich najnowszej płyty „Blood Like Lemonade”. Będzie to niewątpliwie jeden z najciekawszych koncertów tego lata. Morcheeba – 90 minut genialnej muzyki w ramach koncertu „Gramy Razem” 12 sierpnia 2011, godz. 20.20 Rynek starego miasta w Rzeszowie.


Wstęp wolny!

 

Źródło: informacja prasowa

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów