Nagroda Kisiela powraca

«poprzedni     następny»
2010-12-05 00:14:28
news - Nagroda Kisiela powraca

Po czterech latach tygodnik WPROST powraca do jednej ze swoich najświetniejszych tradycji - przyznawania Nagród Kisiela. W tym roku mija 20. rocznica przyznania pierwszych nagród, których patronem jest słynny polski felietonista, pisarz i kompozytor, przez lata związany z "Tygodnikiem Powszechnym", a potem - z "WPROST". W 2011 roku minie 100 lat od urodzin Stefana Kisielewskiego. To znakomita okazja, aby nie tylko wrócić do tradycji przyznawania nagród Kisiela, ale aby również przypomnieć, a młodszym czytelnikom - przedstawić ducha twórczości tego wnikliwego obserwatora i komentatora polskiej rzeczywistości.

 

W poniedziałek, 6 XII, o godzinie 22:40 w TVP 1 będziemy mieli okazję obejrzeć transmisję z gali wręczenia Nagród Kisiela. A do końca roku na http://www.wprost.pl/kisiel/ zapraszamy do lektury niezwykłych i wciąż aktualnych felietonów Stefana Kisielewskiego. Kolejne felietony będą się pojawiały na stronie trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki.

 

 

Satyra i sprzeciw są koniecznym elementem narodowego życia, cokolwiek i ktokolwiek by o tym sądził. Satyra jest przeciw, bo nie ma satyry "pro", satyra musi być "contra". Bez tej przyprawy bigos narodowy nie będzie miał smaku, bez prawa do sprzeciwu nie wychowamy młodzieży. Wynika z tego potrzeba legalnej opozycji, którą to postawę próbowałem reprezentować w moich felietonach, zresztą nie tylko w nich. Opozycja bzykającego komara też jest opozycją.


Stefan Kisielewski


"100 razy głową w ściany", przedmowa autorska

 

 


Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów