Nie gadaj tyle!

«poprzedni     następny»
2010-10-02 13:45:27
news - Nie gadaj tyle!

Wyśmienita zabawa dla czytelnika w każdym wieku! Misiek, inteligentny sześciolatek, próbuje za wszelką cenę znaleźć cierpliwego słuchacza, któremu będzie mógł opowiedzieć swoje historie i zadać tysiące dociekliwych pytań („Mogę mówić za siebie i za pana”). I nie jest to wyłącznie dziecięca fantazja i paplanina bez sensu. Misiek stawia swoim rodzicom i dziadkom prawdziwe wyzwania, jest wymagającym rozmówcą, niedającym się zbyć byle czym.

 

Książka " Misiek, co ty opowiadasz?!" Katarzyny Majgier pokazuje bezradność dorosłych wobec niebanalnego, niezwykle wygadanego sześciolatka, krytycznie podglądającego świat rodziców i dziadków. W tym, co z bezkompromisową szczerością mówi Misiek, słychać echa rozmów dorosłych i dzieci naśladujących dorosłych. I gdy już nie sposób poradzić sobie z tak elokwentnym interlokutorem, my, dorośli, zniecierpliwieni do granic możliwości, musimy się poddać i przyznać, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać tego pojedynku na słowa i często pozostaje nam tylko powiedzieć: „Misiek, nie gadaj tyle!”.

 

Książka, wyróżniona w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, organizowanym przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, ukazuje się właśnie nakładem wydawnictwa Akapit Press. Patronuje jej wortal literacki Granice.pl

 

KLIKNIJ, by kupić tę książkę NAJTANIEJ w naszej księgarni internetowej!

 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów