Nie tylko książkowe pomysły prezentowe na Dzień Matki

«poprzedni     następny»
2016-05-19 10:46:27

Zbliża się Dzień Matki. Na tę okazję polscy wydawcy przygotowali wiele interesujących propozycji prezentowych. Poznajcie niektóre spośród nich:

 

jezdziecZ pewnością każdą mamę ucieszy kolejna książka Paulliny Simons, autorki Jeźdźca miedzianego. Co ciekawe, autorka zaczęła pisać powieść Samotna gwiazda w polskim pociągu!

 

Zakochać się było najłatwiej… Kilka tygodni przed wyjazdem do college’u Chloe z chłopakiem i dwójką przyjaciół wyrusza na wielką europejską wyprawę. Ich celem jest Barcelona, która obiecuje romans i tajemnicę. Jednak wcześniej muszą przejechać przez kilka miast Europy Wschodniej, by uregulować stary rodzinny dług. Podróżując pociągiem przez obcy krajobraz postkomunistycznego świata, Chloe poznaje chłopaka, który jedzie na wojnę. Johnny wiezie ze sobą gitarę, ma urzekający uśmiech, a jego życie jest pełne sekretów. Wyprawa staje się zdradliwą podróżą do najmroczniejszej historii Europy i przeszłości Johnny’ego – podróżą, która może rozerwać więzi łączące przyjaciół od lat. W drodze z Rygi przez Treblinkę do Triestu Chloe musi stawić czoło najgłębszym pragnieniom, które nie przystają do przyszłości, o jakiej do niedawna marzyła. Dla Chloe i Johnny’ego jedno jest pewne. Bez względu na cel podróży, ich życie już nigdy nie będzie takie samo.

 

Edipresse Książki z kolei poleca nietuzinkowe gry planszowe. Dorosłym Edipresse proponuje Superformę - przygotowaną przez prekursorkę fitnessu Mariolę Bojarską-Ferenc grę planszową, która nie tylko zintegruje rodzinę czy grono znajomych, ale poprawi też kondycję – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Towarzyszy jej gra karciana pod tym samym tytułem. Z pewnością wszystkie mamy chętnie będą ćwiczyć podczas gry ze swymi nastoletnimi dziećmi.

 

Nauka poprzez zabawę to Tajemnice fotografii znanego fotografa i producenta, Jacka Boneckiego. Dzięki umieszczonym na planszy zagadkom gra uczy spostrzegawczości, pokazuje, w jaki sposób można zrobić efektowne zdjęcie - na przykład jak uniknąć powszechnego efektu czerwonych oczu - lub podpowiada, jak poprawić nieudaną fotografię. Gra umożliwia odkrycie możliwości współczesnej technologii w powiązaniu ze sztuką fotografowania. 

 

Równie ciekawa jest inna nowość - I am - jestem czyli językowa propozycja podróżniczki Beaty Pawlikowskiej, łącząca grę memory z autorską kolekcją zdjęć w polsko-angielskiej wersji językowej. Zagraj razem z dzieckiem w memory, znajdź 24 pary zdjęć wykonanych przez Beatę Pawlikowską i ćwicz wraz z dzieckiem słówka w języku angielskim. Memory zostały wzbogacone o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej klienci mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

 

Afirmacje to sprawdzona i skuteczna metoda samorozwoju i samodoskonalenia. Są wręcz niezbędnym narzędziem, jeśli chcemy „przeprogramować” swój umysł z nawyków negatywnego myślenia. Afirmacje pomagają uwierzyć w nasz potencjał, a moc pozytywnego myślenia jest ogromna! Nowe zaprogramowanie umysłu wymaga jednak systematyczności i czasu. Swą propozycję kart afirmacyjnych przygotowała wspólnie z Edipresse Książki Agnieszka Maciąg, a "Karty afirmacyjne. Słowa dla duszy" stanowić będą niezwykły prezent dla wszsytkich mam. Publikacja pojawi się w księgarniach 18 maja 2016. 

Opinia
Treści
szpachela Linia koment I ja się zgadzam z Wami dziewczyny. Nie wszystkie mamy siedzą w romansach :)
2016-05-24 13:36:16
martucha180 Linia koment Zgadzam się z Blacolszi!
2016-05-21 15:50:08
blackolszi Linia koment to takie przykre, że większość ofert książkowych na Dzień Matki to jakieś romanse i dramaty, tak jakby nasze Mamy nie czytały np. kryminałów :/
2016-05-21 13:10:59
dayna15 Linia koment za późno :P już kupiłam książkę :P
2016-05-19 10:51:03
azetka79 Linia koment lubię takie prezenty:)
2016-05-19 10:49:08
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów