Nowa książka bawarskiego duetu Klüpfel i Kobr!

«poprzedni     następny»
2012-03-07 10:35:26
news - Nowa książka bawarskiego duetu Klüpfel i Kobr!

Nowa książka bawarskiego duetu Klüpfel i Kobr należąca do bestsellerowej serii z komisarzem Kluftingerem już w marcu ukaże się w formie ebooka, a w kwietniu – w wersji drukowanej.Nad jeziorem Alat koło Füssen komisarz Kluftinger dokonuje przerażającego odkrycia – na brzegu w ogromnej czerwonej kałuży leży martwy nurek. To, co początkowo wydaje się komisarzowi krwią, okazuje się rzadką substancją organiczną pochodzącą z jeziora. Kluftinger, który ku swemu niezadowoleniu podczas dochodzenia otrzymuje dość osobliwe kobiece wsparcie, długo błądzi w ciemnościach. Klucz do rozwiązania zagadki leży na dnie tajemniczego jeziora...Książka nawiązuje do niewyjaśnionego dotąd, tajemniczego epizodu z historii hitlerowskich Niemiec.
Komisarza Kluftingera można scharakteryzować jako mieszankę Herkulesa Poirota i Karla Valentina, znanego bawarskiego kabarecisty. Oglądany w codziennych sytuacjach wydaje się niezgułą i pantoflarzem z Bawarii, obżartuchem, który uwielbia kluseczki swojej żony, gra na bębenku w orkiestrze miejskiej i uznaje tylko miejscowe piwo. Kluftinger, „Herkules Poirot z Allgäu”, wydaje się nienowoczesny i nieporadny, lecz jego niezawodna intuicja sprawia, że jest wyjątkowo skutecznym śledczym.

 

Twórczość Volkera Klüpfela i Michaela Kobra cechują genialne opisy życia Bawarczyków potraktowanych z przymrużeniem oka. Wszystkie książki z serii z Kluftingerem – a powstało ich już sześć – bardzo szybko zyskały rozgłos i uznanie zarówno czytelników, jak i krytyków literackich. Tygodnik „Der Spiegel” uznał autorów za najlepszy duet pisarski w Niemczech. Na spotkania z Klüpfelem i Kobrem przychodzi bardzo liczna publiczność, a strona www.kommisar-kluftinger.de codziennie przyciąga setki fanów bawarskiego stróża prawa.Operacja Seegrund natychmiast trafiła na listę niemieckich bestsellerów i utrzymała się tam przez 10 miesięcy. Doczekała się w Niemczech kilkunastu wydań. Za książkę Operacja Seegrund autorzy otrzymali MIMI – nagrodę publiczności przyznawaną przez Stowarzyszenie Księgarzy Niemieckich za najlepszy kryminał. Do tej pory autorzy napisali już 6 książek z komisarzem Kluftingerem. Seria sprzedała się już w ponad 2,5-milionowym nakładzie. Nakładem wydawnictwa Akcent ukazały się także „Szczodre Gody”.Postać komisarza Kluftingera jest nie mniej fascynująca od Herkulesa Poirota, a o wiele bardziej od niego ludzka i zabawna.Jakub Demiańczuk, „Dziennik Gazeta Prawna”Volker Klüpfel i Michael Kobr są najlepszym pisarskim duetem w Niemczech.„Der Spiegel”Premiera ebooka (EPUB, MOBI, PDF): 14 marca 2012

Premiera wersji papierowej: 14 kwietnia 2012

 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów