Konkurs poetycki im. Różewicza!

«poprzedni     następny»
2013-04-18 11:19:54
news - Konkurs poetycki im. Różewicza!

Zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Różewicza. Aby wziąć w nim udział, należy przesłać zestaw 5 niepublikowanych i nienagradzanych wcześniej wierszy (w czterech egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego) na adres organizatora. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 lipca 2013. Więcej informacji znaleźć można w regulaminie konkursu

 

Konkurs odbywa się w ramach Różewicz Open Festiwal, festiwalu poświęconego twórczości Braci Różewiczów: Janusza, Stanisława i Tadeusza. 

Festiwal odbywa się corocznie w Radomsku (w październiku) i nie tyko propaguje twórczość Braci Różewiczów, ale przede wszystkim promuje sztukę oraz inspiruje młodych ludzi do rozwijania swoich artystycznych pasji i zdolności.

 

V Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Różewicza to ważne wydarzenie dla osób wrażliwych na piękno słowa, które ma dla nich zapach i smak. Skierowany jest do twórców przed debiutem literackim, bowiem nagrodą główną jest wydanie debiutanckiego tomiku poetyckiego.

Dotychczas w ramach konkursu ukazały się: Przewodnik dla nieprzygotowanych Jacka Kaweckiego (2009 r.), Separatum Piotra Mosonia (2010 r.) , Pędraki Joanny Małgorzaty Przybylskiej (2011 r.) oraz Dzieci epoki Doroty Wysockiej (2012 r.).

Nadesłane prace ocenia Jury w składzie: Bohdan Zadura, Ireneusz Kaczmarczyk i Dorota Koman.

 

Konkurs nosi imię Janusza Różewicza, który był starszym Bratem Stanisława i Tadeusza.

Janusz Różewicz uczęszczał do Gimnazjum im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Tu zaczął pisać pierwsze wiersze. W przeddzień matury wygrał Ogólnopolski Konkurs Poetycki magazynu "Polska Zbrojna". Prenumerował czasopisma literackie, korespondował ze znanymi pisarzami dwudziestolecia wojennego. Był przewodniczącym komitetu redakcyjnego oraz współtwórcą biuletynu „Jednodniówka”, który wydawano podczas Dywizyjnego Kursu Podchorążych Rezerwy Piechoty w 27. Pułku Piechoty w Częstochowie.

 

Nie zdążył rozwinąć swojego talentu poetyckiego, ponieważ przeszkodziła temu wojna. Aresztowany w czerwcu 1944 r. przez gestapo, został stracony 7 listopada 1944 r. Pochowano Go na cmentarzu w Łodzi.

 

O historii Różewicz Open Festiwal, a także o bieżących wydarzeniach można dowiedzieć się więcej ze strony www.rozewiczopen.pl oraz z profilu na Facebooku.

Opinia
Treści
takahe Linia koment uwielbiam takie konkursy
2014-02-06 14:57:49
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów