17. Festiwal Kultury Żydowskiej

«poprzedni     następny»
2007-06-22 19:27:47
17. Festiwal Kultury Żydowskiej odbędzie się w Krakowie w dniach 23 czerwca - 1 lipca. W sumie organizatorzy zaplanowali około 185 wydarzeń, w tym koncerty, wystawy, warsztaty związane z żydowskimi tradycjami i wykłady. Gośćmi festiwalu będą m.in ambasador Szewach Weiss, słynni pisarze Miriam Akavia i Aharon Appelfeld, czy znana kuratorka Anda Rotenberg. Nowością są aż cztery żydowskie ceremonie religijne, otwarte dla festiwalowej publiczności.

- Nie chodzi jednak o gwiazdy, nie chodzi też o rekordy - twierdzi dyrektor festiwlau Janusz Makuch - najważniejsza jest edukacja - dodał.

Dyrektor zaznaczył, że festiwal jest największym tego typu wydarzeniem na świecie. Co wyróżnia krakowską imprezę od innych, zdaniem Makucha, to brak promocji "gwiazdorstwa".

W ramach festiwalu odbędzie się przegląd filmów żydowskich. Oglądać je będzie można w Kinie Pod Baranami. Będzie tu można obejrzeć zarówno filmy dla miłośników klasyki, jak i kina najnowszego. Najstarszy prezentowany w tym roku obraz powstał w roku 1922 w USA, a najnowszy w 2006.

Widzowie zobaczą najbardziej istotne fabuły i filmy dokumentalne podejmujące tematykę żydowską. Ważnym punktem programu będzie m.in. retrospektywa filmów Davida Steina, kanadyjskiego reżysera i operatora, zmarłego w 2004 roku w wieku zaledwie 34 lat.

Oficjalna strona festiwalu: www.jewishfestival.pl

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów