Czas zacząć romans z Turcją!

«poprzedni     następny»
2013-05-28 09:52:56
news - Czas zacząć romans z Turcją!

Jeśli myślisz, że o Turcji wiesz już wszystko, albo sądzisz, że to kraj nie dla ciebie, mylisz się. 

 

Ta książka sprawi, że zmienisz zdanie, ponieważ Romans z Turcją to fascynacja, która zapada głęboko w serce i w pamięć. Zapraszamy do lektury książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Lambook. Patronuje jej serwis Granice.pl - wszystko o literaturze. 

 

Kiedy Joy i Angie spotykają się na balkonie niewielkiego pensjonatu, gdzieś na śródziemnomorskim wybrzeżu Turcji nie przypuszczają, że będzie to początek głębokiej kobiecej przyjaźni i wielkiej miłości do tego kraju.

 

Angie  Brenner  i  Joy  Stockie  –  dwie  przyjaciółki  i  miłośniczki  tureckich  klimatów  pokazują  Turcję nieznaną. Ich wspomnienia tworzą wielobarwny i wielowymiarowy obraz współczesnej Anatolii. Tutaj Turcja pisana jest twarzami i historiami prawdziwych ludzi – tych spotykanych przypadkiem i tych znanych od lat .

 

Romans z Turcją to również spełnione i niespełnione miłości, wieczorne spotkania przy szklaneczkach raki,  wizyty  w  zwyczajnych,  pachnących  baklawą  i  zatarem  domach.  To  także  odkrywane  na  nowo legendy, zapomniane tradycje i zaskakujące anegdoty. 

 

Jak  dziś  wygląda  turecki  hammam?  Dlaczego  Agatha  Christie  popijała  kawę  w  stambulskim  hotelu Pera Palace i co z tego wynikło? Gdzie Mata Hari knuła swoje intrygi? Czy Elvis Presley był Turkiem? Jak szybko wiruje tańczący derwisz? Dlaczego w Stambule kolor butów Żydów, Greków i Ormian miał znaczenie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można w Romansie z Turcją.

 

Uchwycić  to,  co  nieuchwytne  –  oto  jak  Angie  Brenner i  Joy  Stocke  opisują  Stambuł.  I  robią  to  świetnie. Ich lekko  napisane,  pełne  wnikliwych  obserwacji  wspomnienia  pozwalają  zrozumieć  serce  i  duszę  tego  miasta oraz  całej  Anatolii.  Napisana  z  wielką  wrażliwością i  serdecznością,  pełna  niuansów  i  informacji  książka, która zmieni wasze spojrzenie na współczesną Turcję -  tak zrecenzowała tę ksiażkę Elif Şafak, pisarka turecka. Warto sięgnąć po Romans z Turcją. Warto również zapoznać się z obszernymi fragmentami tej książki: 

  

Opinia
Treści
takahe Linia koment jestem gotowa na ten romans
2014-02-06 13:51:52
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów