Czy literatura się kończy?

«poprzedni     następny»
2013-02-01 15:02:40
news - Czy literatura się kończy?

30 stycznia we wspaniałym Pałacu Rzeczypospolitej przy Placu Krasińskich w Warszawie, gdzie znajduje się Dział Zbiorów Specjalnych Biblioteki Narodowej, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Książka Roku 2012 Magazynu Literackiego Książki. Imponująca ilość przybyłych na uroczystość gości oraz elegancka oprawa mogły sprawiać wrażenie, że książka jest w Polsce ważna i doceniana, że nie bierzemy oto udziału w jakimś tańcu na Titaniku, tylko zebraliśmy się, aby wspólnie podsumować wspólny rok pracy autorów, wydawców, dystrybutorów, wreszcie - analityków rynku książki i recenzentów. A potem głos zabrał redaktor Krzysztof Masłoń, który stwierdził, nie owijając w bawełnę, że miniony rok był słaby, że nie pojawiły się dzieła godne uwagi. Po takim wstępie wartość otrzymanych przez nas dyplomów dramatycznie spadła. Jak to właściwie jest z tą literaturą? Żyje czy umiera? Czy mówi coś ważnego o świecie, który nas otacza? A może mówi bardzo wiele przede wszystkim o nas?

 

Na powyższe pytania odpowiedzieć próbuje bestsellerowa autorka, Małgorzata Gutowska-Adamczyk w komentarzu "Czy literatura się kończy?" Zapraszamy do lektury całego tekstu, opublikowanego w naszym dziale publicystycznym

Opinia
Treści
magdalenardo Linia koment To zależy czy chodzi o literaturę popularną czy tę pisaną przez wielkie "L". Na literaturę popularną zawsze znajdą się chętni. Bo choć czytelników jest coraz mniej, to jednak Ci co kochają książki niemal je "łykają". Są im potrzebne jak powietrze, a dzień bez książki to dzień stracony. Jeśli chodzi o literaturę przez wielkie "L" to nie wiem. Sama takiej nie czytam. Męczy mnie. Czytanie ma sprawiać przyjemność, odprężać, pobudzać i rozwijać, a nic nie spełnia tych warunków lepiej, jak właśnie literatura popularna.
2013-02-07 00:37:11
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów