Książkowe Laboratorium w Łodzi

«poprzedni     następny»
2013-03-14 12:53:02
news - Książkowe Laboratorium w Łodzi

Wydawnictwo Ładne Halo, księgarnia „Poza Rozkładem” i mebloteka YELLOW, zapraszają dzieci w wieku 2-6 lat wraz z opiekunami, na Książkowe Laboratorium - cykl spotkań prezentujących najciekawsze współczesne książki ilustrowane. Akcja odbywa się w ramach strefy alternatywnej kultury i przedsiębiorczości OFF Piotrkowska w pofabrycznej przestrzeni byłej przędzalni bawełny Franciszka Ramischa w Łodzi.

 

Raz w miesiącu spotykamy się z jedną wybraną książką o nietypowym potencjale i poprzez prosty eksperyment plastyczny postaramy się ten potencjał wydobyć. Chcemy dać upust literackim i estetycznym przeżyciom najmłodszych, a dorosłych zachęcać do otwarcia się na przeróżne książki, tematy i problemy. Zadamy kilka ważnych pytań dotyczących tego, jak książka może opowiadać o świecie i co znaczy każdy z jej elementów. Naszym kluczem doboru książek jest ich różnorodność i oryginalność. Chcemy pokazać, że podobnie jak w kulturze dla dorosłych, tak w kulturze dla dzieci, istnieje ciekawa i wartościowa alternatywa, w stosunku do popularnych, masowych produktów, atrakcji i wartości. Podczas spotkań można też będzie kupić piękne i mądre książki z księgarni "Poza Rozkładem". 

 

Projekt kierujemy do dzieci pod opieką mam, cioć, niań i babć (lub ich męskich odpowiedników) nie pracujących lub o elastycznym czasie pracy, które dysonują czasem w pierwszej połowie dnia i szukają ciekawych zajęć dla siebie i dzieci. Koszt udziału dziecka w pojedynczym laboratorium to 10 zł. Na zapisy czekamy pod mailem laboratorium@ladne-halo.pl

 

W ramach Książkowego Laboratorium spotkamy się z książkami: Czarna książka kolorów Menena Cottin, ilustracje: Rosana Faria, tłumaczenie: Marta Jordan. Wydawnictwo Widnokrąg, 2012 / Czarostatki i parodzieje Paweł Pawlak. Wydawnictwo Tatarak 2012 / Kłopot Iwona Chmielewska. Wydawnictwo Wytwórnia 2012 / Tuwim ilustracje: Gosia Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agnieszka Kucharska-Zajkowska, Anna Niemierko, Gosia Urbańska, Justyna Wróblewska. Wydawnictwo Wytwórnia, 2013. Poza tym zorganizujemy jedno spotkanie dla dorosłych, poświęcone tabu w literaturze i sztuce dla dzieci.

 

Szczegółowy harmonogram znaleźć można na Facebooku! 

 

Zapraszamy na stronę http://www.facebook.com/ksiazkowe.laboratorium

 

Więcej informacji o organizatorach:

Wydawnictwo Ładne Halo - www.ladne-halo.pl

Poza Rozkładem - http://pozarozkladem.blogspot.com

Mebloteka Yellow - http://www.facebook.com/meblotekayellow

OFF Piotrkowska - http://www.facebook.com/OFFPiotrkowska

 

informacja nadesłana

Opinia
Treści
takahe Linia koment Fajny sposób na spędzenie z dzieckiem miło czasu
2014-02-05 12:31:22
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów