Sklep Merlin.pl zostanie przejęty

«poprzedni     następny»
2013-02-06 09:47:23
news - Sklep Merlin.pl zostanie przejęty

Czerwona Torebka - sieć niewielkich pasaży handlowych, mieszczących się na osiedlach w dużych miastach oraz w małych i średnich miejscowościach - planuje przejęcie sklepu internetowego Merlin.pl 

 

Cel przejęcia jest bardzo prosty: w pasażach Czerwonej Torebki mają być otwierane punkty odbioru zakupów, dokonanych za pośrednictwem Merlina. Dwa z takich punktów już istnieją - w Słupsku i w Białogardzie. Otwarcie kolejnych pozwoli na ograniczenie przerzucanych na klienta kosztów wysyłki towarów. Ale nie tylko. 

 

"Dzięki takiemu rozwiązaniu Merlin.pl będzie miał możliwość dotarcia bezpośrednio do klienta detalicznego za pośrednictwem punktów odbioru osobistego, których liczba sięgnąć ma nawet do 4.500. Natomiast spółki z grupy kapitałowej spółki Czerwona Torebka pozyskają kolejnego najemcę, generującego znaczący ruch klienta i wyróżniającego pod tym względem pasaże Czerwona Torebka, w których będzie można dokonać odbioru zmówionych towarów" - czytamy w komunikacie. 

 

Na razie spółka czeka na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który wcześniej zablokował już kupno Merlina przez Empik. Tu jednak sytuacja jest nieco inna - w przypadku przejęcia przez Empik istniało zagrożenie nadmiernego wzmocnienia pozycji spółki, która po połączeniu łączyłaby największą działającą w Polsce sieć księgarń (salonów multimedialnych Empik) i największą księgarnię internetową (Merlin.pl), a w jej posiadaniu byłyby także jeden z liderów rynku e-booków (Virtualo.pl) oraz ogromnie popularny sklep Empik.com

 

Merlin.pl to sklep internetowy, założony w 1998 roku. Swoją działalność rozpoczął jako księgarnia, należąca do wydawnictwa Prószyński i S-ka, jednak w ciągu kolejnych lat rozszerzył asortyment o zabawki, elektronikę użytkową, drobne RTV i AGD, kosmetyki, odzież oraz artykuły sportowe. 

Opinia
Treści
magdalenardo Linia koment To duże udogodnienie dla klientów. Wygodne dokonywanie zakupów w domu przy komputerze i odbiór zamówionego towaru w pobliskim sklepie (zamiast drogi do urzędu Poczty Polski). Zamiast kosztów wysyłki będzie teraz można dokupić jakiś egzemplarz książki po promocyjnej cenie :)
2013-02-07 00:28:43
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów